به روز شده در: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۱
امام جمعه آبادان:
حجت‌الاسلام علی ابراهیمی با اشاره به اینکه برای ایجاد اصلاح در کشور نگاه ما به مجلس است، گفت: رویکرد انتخابات ما باید گفتمان ولایت و رهبری باشد که در این صورت می‌توان موفق عمل کرد.
کد خبر: ۳۷۴۰۹۹
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶ - 13December 2019

رویکرد انتخابات ما باید گفتمان ولایت و رهبری باشد

به گزارش دفاع‌پرس از اهواز، حجت‌الاسلام «علی ابراهیمی پور» امام جمعه آبادان در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته آبادان در مصلای این شهر اظهار داشت: هیات‌های اجرایی وظیفه سنگینی بر عهده دارند و باید در رد و تایید صلاحیت‌ها خیلی مراقب باشند و خدا را ناظر بدانند که ظلم به مردم نشود.

وی با بیان اینکه خیمه انقلاب اسلامی مورد هجمه‌های زیادی قرار گرفته است، افزود: خیمه انقلاب اسلامی بارها مورد انواع و اقسام توطئه‌های دشمن قرار گرفته است، اما مردم سالاری دینی متکی بر اسلام ناب محمدی این توطئه‌ها را نقش برآب کرد.

وی گفت: مردم هر جا خود را بر اهداف و آرمان‌های اسلامی که امام و رهبر معظم انقلاب اسلامی ترسیم کرده منطبق کردند موفق بودیم ولی در اقتصاد، مسئله بانکداری، مباحث سیاسی مثل برجام و مباحث انتخابات منطبق عمل نکردیم و ضرر کردیم.

حجت الاسلام ابراهیمی پور افزود: در انتخابات قومیت‌ها، عشیره‌ای و قبیله‌ای رای می‌دهیم و به دنبال فرد اصلح نیستیم این امر باعث بروز مشکلات در کشور شده است.

وی ادامه داد: اگر بنا است کشور اصلاح شود و نگاه ما به مجلس است رویکرد انتخابات ما باید گفتمان ولایت و رهبری باشد که در این صورت می‌توان موفق عمل کرد. اگر بنا است یک دولت جوان روی کار آید باید از مجلس انقلابی شروع شود.

امام جمعه آبادان به وحدت حوزه و دانشگاه اشاره کرد و گفت: حوزه و دانشگاه باید وحدت داشته باشند خصوصا در انتخابات برخی به خاطر اینکه می خواهند رای بیاورند دو بعدی گرایی و قومیت‌گرایی استفاده می‌کنند.

حجت الاسلام ابراهیمی پور گفت: آنچه که این کشور را در ۴۰ سال حفظ کرده وحدت همه مردم در زیر پرچم ولایت است اما حوزه و دانشگاه نقطه محوری و اصلی آن بوده چون دو نهاد مبلغ تربیت انسان‌های انقلابی و دشمن شناس هستند و اعتلای فرهنگ اسلامی را مد نظر قرار می دهند.

امام جمعه آبادان به روند کار قوه قضاییه اشاره کرد و افزود: اینکه قوه قضاییه بر کم کاری مدیران دستگاه های اجرایی نظارت داشته باشد کار بسیار مهمی است و این روند می‌تواند در اصلاح کشور کمک کند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار