به روز شده در: ۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۴:۲۰
امام جمعه بوشهر:
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری گفت: بارها رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده‌اند و من در همین تریبون گفته‌ام که هیچ امیدی نه به اروپا هست و نه به آمریکا؛ اعتماد به آمریکا و این چند کشور اروپایی، اعتماد به جنایت‌کاران تاریخ بشریت و اعتماد به دزدان تاریخی جهان بشریت است.
کد خبر: ۳۷۴۰۸۲
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷ - 13December 2019

اعتماد به آمریکا و اروپا اعتماد به دزدان تاریخی جهان بشریت استبه گزارش دفاع‌پرس از بوشهر، آیت‌الله «غلامعلی صفایی بوشهری» امام جمعه بوشهر، در خطبه‌های نماز جمعه امروز این شهر، اظهار داشت: متاسفانه اتحادیه اروپا در راستای ظلم و ستم جهانی و با هدایت‌های پشت پرده آمریکا علیه ایران، در سازمان ملل و محیط‌های سیاسی فعال شده و گذشته از آن که تعهدات برجامی خود را انجام نمی‌دهد، ایران را به متعهد نبودن به برجام محکوم می‌کند.

وی افزود: بارها رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده‌اند و من در همین تریبون گفته‌ام که هیچ امیدی نه به اروپا هست و نه به آمریکا؛ اعتماد به آمریکا و این چند کشور اروپایی، اعتماد به جنایت‌کاران تاریخ بشریت و اعتماد به دزدان تاریخی جهان بشریت است.

امام جمعه بوشهر بیان کرد: نمی‌شود به این‌ها اعتماد کرد، تنها راه ایران هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی و اجرای اقتصاد مقاومتی و اتکا به نیروهای نخبه، جوان و انقلابی کشور است.

نماینده ولی فقیه در بوشهر تصریح کرد: در تاریخ کاملا مشخص است که هر کشوری به آمریکا و اروپا اتکا کند، شکست خواهد خورد و با خیانت مواجه می‌شود و به جای پیشرفت، پسرفت خواهد کرد و در یک طراحی جنایتکارانه سیاسی دچار براندازی خواهد شد.

آیت الله صفایی بوشهری خاطرنشان کرد: دشمنان اگر چند صباحی پای مذاکره آمده و رفت‌و‌آمد می‌کنند، می‌خواهند بدون هزینه و جنگ به همان اهداف استعماری خود دست پیدا کنند؛ به همین خاطر شما می‌بینید تا ایران حرکتی بر مدار توکل به خدا، اسلامیت و اتکا به ملّت انجام می‌دهد و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی تجلی می‌یابد، آن‌ها قصد می‌کنند که ایران را به آشوب بکشند و فکر می‌کنند که می‌توانند این کار را بکنند؛ ولی ایران بسیار قوی‌تر از این حرف‌هاست که با تحرکات استعماری دچار بحران شود.

امام جمعه بوشهر افزود: تا ولایت فقیه، ولایت‌مداری مردم، وحدت و پیشرفت بر اساس اتکا به نیروهای درون این مملکت هست، ایران قوی و رو به پیشرفت، مشت محکمی به دهان بیگانگان خواهد زد.

وی با اشاره به موضوع گرانی، گفت: مسئولان، ناظران و متکفلان این امر، گرانی‌های کاذب را کنترل کنند. مردم نیز تقاضا دارند که در عرصه اقتصادی همت شود تا نرخ جنس‌ها به‌طور تصاعدی و غیرمعمول و غیرواقعی گران نشود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تاکید کرد: مسئولان توجه داشته باشند تا بازار دچار فشار اقتصادی نشود تا مجبور به گران کردن اجناس شوند و گرانی کاذب وجود نداشته باشد.

خطیب جمعه بوشهر با اشاره به سهمیه‌بندی بنزین در مناطق دریایی مثل قایقدارانی که به طور آزاد در عرصه صید و صیادی زحمت می‌کشند، گفت: آن‌ها قشر تلاش‌گر و عزیزی هستند که تعدادشان کم هم نیست؛ بنابراین باید دقت شود تا سهمیه‌بندی بنزین باعث نشود که این عزیزان درگیر مشکلات معیشتی شوند.

آیت‌الله صفایی بوشهری در ارتباط با انتخابات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: دو نکته‌ای که باید توسط داوطلبان انتخابات مراعات شود، قانونمداری و اخلاق است؛ این عزیزان برای مجلسی نام نوشته‌اند که می‌خواهد قانون‌گذار باشد و اول کسی که باید قانون را رعایت کند، همین عزیزان هستند. همچنین باید محترمانه، صادقانه و با احترام نسبت به کاندیداهای دیگر رفتار و حتما حریم مردم نیز حفظ شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها