به روز شده در: ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱
فرمانده گردان خط شکن امام علی (ع):
سرهنگ «علیمردان روستاد» گفت: نقش استان کهگیلویه و بویراحمد در عملیات‌های دوران دفاع مقدس نادیده گرفته شده است.
کد خبر: ۳۷۳۹۲۱
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۶ - 11December 2019

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از یاسوج، سرهنگ «علیمردان روستاد» فرمانده گردان خط شکن امام علی (ع) در دوران دفاع مقدس امروز در نشست هم‌اندیشی جشنواره «حس پروانگی» اظهار داشت: هیچ عملیاتی را در دوران دفاع مقدس سراغ ندارم که رزمندگان استان کهگیلویه و بویراحمد حضور پیدا نکرده باشند این در حالی است که نقش رزمندگان این استان نادیده گرفته شده است.

وی به نقش رزمندگان استان کهگیلویه و بویراحمد در عملیات حلبچه و همچنین عملیات کربلای پنج اشاره‌ کرد و افزود: من در عملیات کربلای پنج فرمانده گردان خط‌شکن بودم اما در مستندسازی این عملیات هیچ اسمی از استان ما نیست.

این فرمانده دوران دفاع مقدس تاکید کرد: ما باید به داشته‌های خود ببالیم و در معرفی هر چه بهتر شهدا و رزمندگان شاخص استان در دوران دفاع مقدس بکوشیم.

روستاد در ادامه با اشاره به اهمیت اردوهای راهیان نور، گفت: راویان واقعی ما که همه رزمندگان جبهه و جنگ هستند و دوره روایتگری را طی کرده‌اند مظلوم واقع شده و برای اعزام اردوهای راهیان نور به‌کارگیری نمی‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه این یادگاران دوران دفاع مقدس می‌توانند بهتر از هر کسی خاطرات جبهه و جنگ را روایتگری کنند، خواستار استفاده از ظرفیت آنها در اردوهای راهیان نور استان شد.

فرمانده  گردان خط شکن امام  علی (ع) خاطرنشان کرد: فیلم‌های مربوط به جنگ تحمیلی نباید در پستوی ادارات و منازل شخصی خاک بخورد بلکه باید آنها را در اختیار نسل‌های جدید قرار داد تا با رشادت‌های رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس آشنا شوند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار