به روز شده در: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۱
پیکر یک شهید دوران دفاع مقدس از منطقه میمک عراق کشف شد.
کد خبر: ۳۷۳۶۸۷
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰ - 10December 2019

به گزارش خبرنگار حماسه و حماسه و جهاد دفاع‌پرس، امروز (سه‌شنبه) پیکر مطهر یک شهید دوران دفاع مقدس در منطقه میمک عراق کشف شد.

پیکر یک شهید در منطقه میمک کشف شد+ فیلم

در کنار بقایای پیکر این شهید سربند و پلاک شهید نیز کشف و ضبط شده است.

ارتفاعات میمک در استان ایلام و نقطه صفر مرزی ایران و عراق قرار دارد که از کوه میمک تا عمق خاک عراق گسترده شده است. ارتفاعات میمک یکی از ارتفاعات مهم و راهبردی مرزی ایران با عراق است و اولین منطقه از خاک ایران بود که پیش از آغاز رسمی جنگ عراق علیه ایران از سوی رژیم بعثی اشغال شد.

بخشی از این منطقه طی سال‌های دفاع مقدس توسط رژیم بعث عراق اشغال شد که برای پازپس‌گیری این مناطق عملیات‌هایی از سوی ایران اجرا شد. عملیات‌های بازپس‌گیری میمک با عنوان «خوارزم» و «ضربت ذوالفقار» شناخته می‌شوند.

در این عملیات‌ها ایران شهدایی را تقدیم کرده است که پیکر برخی از آنان تا به امروز در منطقه مانده است. کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح مسوول تفحص پیکر شهداست که در روزهای گذشته پیکر یک شهید دوران دفاع مقدس در این منطقه را کشف کرد. با کشف پیکر این شهید در این منطقه، مجموعا دو شهید در این هفته در میمک کشف شده است.

همچنین در روزهای گذشته پیکر دو شهید دوران دفاع مقدس در منطقه پنجوین عراق توسط نیروهای کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح کشف شد. تلاش جستجوگران نور باعث شد مجموعا چهار پیکر شهید در طول دو هفته اخیر کشف شود.

در ادامه فیلمی از تفحص پیکر شهید تازه کشف شده را می‌بینید:

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها