به روز شده در: ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹
وزیر ارتباطات تأکید کرد؛
وزیر ارتباطات گفت: از آنجا که فصل بررسی بودجه سال ۹۹ نزدیک است، باید اعتبارات لازم برای تکمیل شبکه ملی اطلاعات پیش‌بینی شود تا نقصان این شبکه رفع شود.
کد خبر: ۳۷۳۵۳۷
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۸ - 09December 2019

اعتبارات مورد نیاز شبکه ملی اطلاعات در بودجه ۹۹ پیش‌بینی شودبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «محمدجواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه نشست امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در جلسه امروز آخرین پیشرفت‌های شبکه ملی اطلاعات منطبق بر سند تبیین الزامات شورای عالی فضای مجازی مورد بررسی قرار گرفت و گزارش پیشرفت اقدامات انجام گرفته به نمایندگان ارائه شد.

وی با بیان اینکه کارکرد خدمات داخلی در حوزه فضای مجازی در روزهای اخیر و آمار خسارت وارد شده به کسب و کارها و تمهیدات لازم برای پیشگیری از بروز مجدد این اتفاقات بررسی شد، افزود: در نشست امروز میزان وابستگی زیرساخت‌های پایه به خدمات بین‌الملل به عنوان شاخص مهم مورد ارزیابی قرار گرفت.

عضو کابینه دوازدهم با بیان اینکه نمایندگان نیز دغدغه‌های خود را مطرح کردند، بیان کرد: وزارت ارتباطات و دستگاه‌های متولی ایجادکننده لایه‌های خدمات و محتوا در شبکه ملی اطلاعات باید تمام توان خود را به کار گیرند تا نقصان‌های مشاهده شده در این شبکه رفع شود.

آذری جهرمی ادامه داد: علی‌رغم پیشرفت‌های حاصل شده در شبکه ملی اطلاعات، اشکالاتی نیز در این شبکه وجود دارد که حل و فصل آن نیازمند برنامه‌ریزی‌های مناسب است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأکید براینکه با پیگیری شورای عالی فضای مجازی، مجلس و وزارت ارتباطات بسیاری از اشکالات موجود در شبکه ملی اطلاعات رفع می‌شود، تصریح کرد: از آنجا که در فصل بررسی بودجه 99 هستیم، باید اعتبارات لازم برای این امر پیش‌بینی شود تا نقصان شبکه ملی اطلاعات رفع شود.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار