به روز شده در: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳
امیر دریادار سیاری:
معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: پهپاد سیمرغ که با فکر و دانش و فن و توان ایرانی ساخته شده است، هم اینک آماده پرواز در سواحل مکران است.
کد خبر: ۳۷۳۲۴۵
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۷ - 07December 2019

پهپاد سیمرغ آماده پرواز در سواحل مکران استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر دریادار «حبیب‌الله سیاری» رییس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی روز شنبه در مراسم رونمایی از پهپاد سیمرغ در کنارک اظهار داشت: پهپاد سیمرغ با برد بلند و مدت زمان زیاد می‌تواند توانایی شناسایی دشمن و یا هر فرد دیگری را داشته باشد.

وی افزود: این پهپاد با فکر و دانش و فن و توان ایرانی ساخته شده است و هم اینک آماده پرواز در سواحل مکران است.

رییس ستاد ارتش گفت: ویژگی‌های راهبردی و موقعیت مهم جغرافیایی منطقه سوم دریایی نبوت در سواحل مکران حوزه شهرستان کنارک و چابهار ایجاب می‌کند تا امکانات مختلف برای کنترل و شناسایی و نظارت خطوط ارتباطی دریایی مستقر شوند و دریا و زمین را بطور کامل پوشش دهند.

وی ادامه داد: هر چه توان عملیات شناسایی بیشتر شود، توان و اقتدار را بیشتر و حضور ما را در منطقه فعال‌تر می‌کند و می‌توانیم در راستای تامین امنیت بهتر حرکت کنیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی تصریح کرد: شناسایی تحرکات دشمن نیاز به تجهیزات خاص در این منطقه راهبردی از ایران اسلامی دارد و باید انواع ناوشکن‌ها در سطح و زیرسطح و پهپاد در هوا به این منطقه ملحق و مستقر شود تا دشمن بداند که کاملا آماده هستیم.

امیر دریادار سیاری افزود: برای رصد کلیه شناور‌های دشمن و هر فرد و مورد دیگری نیاز به ناوشکن و پهپاد وجود دارد که در دریا و خشکی نظارت کامل داشته باشیم و بتوانیم همه موارد را شناسایی کنیم.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها