به روز شده در: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸
العربی:
منابع مطلع از آموزش نیرو‌های دولت وفاق ملی لیبی وابسته به ژنرال «خلیفه حفتر» توسط افسران رژیم صهیونیستی خبر داده‌اند.
کد خبر: ۳۷۳۲۲۲
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۵ - 07December 2019
«افسران اسرائیلی» نیرو‌های خلیفه حفتر را آموزش می‌دهندبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، یک وبگاه خبری مستقر در انگلیس از آموزش مخفیانه نیرو‌های دولت وفاق ملی لیبی وابسته به ژنرال «خلیفه حفتر» توسط نظامیان صهیونیست خبر داد.
 
وبگاه «العربی» در گزارشی در این زمینه مدعی شد که مقامات اطلاعاتی اسرائیلی چندی قبل با نمایندگان خلیفه حفتر در لیبی دیدار کرده‌اند و پس از آن نیرو‌های رژیم صهیونیستی آموزش نیرو‌های وابسته به حفتر را شروع کرده‌اند.
 
نیرو‌های حفتر از حدود هفت ماه قبل حملات به طرابلس پایتخت لیبی با هدف تصرف این شهر را آغاز کردند و با وجود حمایت‌های مالی و تسلیحاتی برخی کشور‌ها از جمله مصر و امارات، هنوز نتوانسته‌اند به این شهر نفوذ کنند.
 
به نوشته این وبگاه، این توافق امنیتی بین ژنرالحفتر و رژیم صهیونیستی با همکاری مصر صورت گرفت و بر اساس آن افسران اسرائیلی در قلمروی تحت کنترل نیرو‌های خلیفه حفتر در لیبی در ماه آگوست (مرداد) و سپتامبر (شهریور) ۲۰۱۹ مبادرت به آموزش نیرو‌های ژنرال حفتر کردند.
 
به گفته منابع مطلع، خلیفه حفتر و مقامات موساد (دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی) و دیگر مقامات صهیونیست پیشتر نیز با میانجیگری امارات در چند نوبت دیدار‌هایی برگزار کرده و در یک مورد در تابستان ۲۰۱۸، تل‌آویو با ارسال سلاح از جمله تفنگ تک تیرانداز و تجهیزات دید در شب موافقت کرد.
 
حفتر که مورد حمایت برخی از کشور‌ها از جمله امارات عربی متحده، مصر، عربستان سعودی و فرانسه قرار دارد، در تلاش است تا با ورود به طرابلس، دولت «فائز سراج» را که مورد حمایت سازمان ملل متحد قرار دارد، سرنگون کند. 
 
شبکه «الجزیره» نیز اخیرا در برنامه‌ای به جزئیات جدید از حضور و کمک‌رسانی دولت‌های مصر و امارات به عناصر ژنرال «خلیفه حفتر» اشاره کرده است.
 
انتهای پیام/341
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار