به روز شده در: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۱
سرلشکر باقری در دیدار معاون نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان:
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در دیدار معاون نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان گفت: ایران روابط بین مردم و نیرو‌های مسلح مسلمان دو کشور را از اولویت‌های راهبردی خود می‌داند و مصمم است که فرصت‌ها و ظرفیت‌های لازم برای ارتقای آن را فراهم سازد.
کد خبر: ۳۷۲۸۲۰
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷ - 04December 2019

معاون نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان با سرلشکر باقری دیدار کردبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، «شاهین مصطفی اوف» معاون نخست‌وزیر آذربایجان با سفر به تهران با سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح دیدار کرد و زمینه‌های گسترش و توسعه همه‌جانبه همکاری‌های امنیتی و دفاعی و ضرورت تعمیق و تحکیم آن با نگاهی راهبردی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این دیدار، معاون نخست وزیر آذربایجان، سفر اخیر سرلشکر باقری به باکو را نقطه عطفی در روابط دوجانبه دانست و با تمجید از مواضع و دیدگاه‌های سردار باقری، این دیدگاه‌ها را موجب تحکیم روابط برادرانه بین دو کشور همسایه با تاریخ و فرهنگ مشترک دانست.

سرلشکر باقری در این دیدار با تأکید بر اینکه برخی بازیگران منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای روابط دوستانه دو کشور را نمی‌توانند تحمل کنند، گفت: جمهوری اسلامی ایران روابط بین مردم و نیرو‌های مسلح مسلمان دو کشور را از اولویت‌های راهبردی خود می‌داند و مصمم است که فرصت‌ها و ظرفیت‌های لازم برای ارتقای آن را فراهم سازد.

بنا بر این گزارش، با اراده مقامات دو کشور روابط نظامی و دفاعی و همکاری‌های امنیتی در مرز‌های مشترک طی دوسال اخیر از تحرک قابل توجهی برخوردار شده است.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها