به روز شده در: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸
جریان‌های مسلح وابسته به محور غربی - عبری - عربی در تلاش هستند از اعتراضات و ناآرامی‌ها در شهر «ناصریه» عراق سوءاستفاده و به زندان مرکزی «الحوت» حمله کنند و یک فاجعه تمام عیار را در عراق بیافرینند.
کد خبر: ۳۷۲۵۰۴
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳ - 02December 2019

به گزارش گروه سایر رسانه‎‌های دفاع‌پرس، در روز‌های گذشته ناآرامی‌ها در مناطق مرکزی و جنوبی عراق افزایش یافت و در این میان شهر «ناصریه» مرکز استان «ذی قار» نسبت به سایر شهر‌ها شاهد بیشترین خشونت‌ها و درگیری‌ها بود؛ شهر ناصریه در جنوب شرق عراق واقع شده و چهارمین شهر بزرگ این کشور محسوب می‌شود.

پنج شنبه هفته گذشته در جریان اعتراضات و آشوب‌ها در شهر «ناصریه» حداقل ۱۶ تن جان باختند و ده‌ها تن دیگر نیز زخمی شدند؛ شهر «ناصریه» از شروع اعتراضات مردمی در مهرماه امسال یکی از کانون‌های اصلی ناآرامی‌ها و تجمعات ضد دولتی بوده است.

در روز‌هایی که رسانه‌های مستقل و جریان‌های میهن‌دوست عراق نسبت به مصادره اعتراضات مردمی در شهر ناصریه توسط جریان‌های افراطی و شبه نظامی مسلح هشدار دادند و از یک خطر جدی خبر دادند مورد سرزنش و تمسخر قرار گرفتند.

افراد و جریان‌های شناسامه دار از دخالت و نقش ویژه دولت‌های خارجی به سرکردگی آمریکایی‌ها و رژیم‌های مرتجع منطقه در به انحراف کشیدن تجمعات آرام شهر «ناصریه» صحبت به میان آوردند، اما هدف حملات پیاده نظام رسانه‌ای جریان آشوب قرار گرفتند و متهم به توهم توطئه شدند.

تلاش آمریکایی‌ها و سعودی‌ها برای فراری‌دادن تروریست‌ها از زندان «الحوت» عراق

حالا که زمان گذشته است و قدری از هیجانات زود گذر کم شده، پرده‌ها در حال کنار رفتن هستند و واقعیت‌ها یکی پس از دیگری آشکار می‌شوند و درستی کلام گروه‌های مدافع وحدت و آرامش در عراق به اثبات می‌رسد.

جریان‌هایی که به ضرورت جدا شدن صف معترضان و گروه‌های سیاسی مخالف دولت با گروه‌های شبه نظامی مسلح تاکید دارند فقط از ایجاد آشوب احساس نگرانی نمی‌کنند و از یک خطر می‌گویند که تمام کشور عراق را در معرض تهدید جدی قرار می‌دهد.

حمله به زندان «الحوت» در شهر «ناصریه» همان خطر بزرگی است که دلسوزان عراقی نسبت به وقوع آن هشدار می‌دهند و از تلاش و برنامه ریزی گسترده محور غربی - عبری - عربی برای بازکردن در‌های این زندان بسیار مهم اطلاع دادند.

بدون شک اگر در‌های زندان «الحوت» باز شود یک فاجعه تمام عیار برای عراق و منطقه به بار خواهد آمد و همین مسئله باعث شد که شهر «ناصریه» از همان شروع اعترضات به صورت ویژه مورد توجه دولت‌ها و رژیم‌های خارجی قرار گیرد.

تلاش آمریکایی‌ها و سعودی‌ها برای فراری‌دادن تروریست‌ها از زندان «الحوت» عراق

براساس اطلاعات به دست آمده، جریان‌های مسلح وابسته به سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه در تلاش هستند در میانه تظاهرات‌های مردمی و آشوب‌ها به زندان «الحوت» حمله کنند و هزاران تن از عناصر گروهک تروریستی داعش و القاعده را فراری دهند.

به گفته منابع میدانی، وجود هزاران تروریست در زندان «الحوت» است که ناصریه را به یک شهر پر اهمیت برای آمریکایی‌ها و رژیم‌های مزدور و مرتجع تبدیل کرده است و ریشه ناامنی‌ها و هرج و مرج‌ها را در این شهر باید در این مسئله دید.

دولت‌های و رژیم‌های خارجی با مصادره اعتراضات مردمی و ایجاد ناامنی در «ناصریه» درصدد هستند در نهایت فرصت را برای جریان‌های مسلح فراهم کنند تا به زندان «الحوت» حمله کنند.

یک منبع میدانی اعلام کرد: نماینده‌های رژیم سعودی نیز در ماه‌های گذشته به بهانه ملاقات و پیگیری وضعیت زندانیان عربستانی وارد زندان «الحوت» شدند و تروریست‌ها را از تصمیم برای حمله آگاه کرده‌اند.

زندان «الحوت» در حومه جنوب غربی شهر ناصریه واقع شده و یکی از مهم‌ترین زندان‌های عراق به شمار می‌آید و در حال حاضر جنایت کاران متعدد به همراه صد‌ها تن از عناصر بعثی و هزاران تروریست داعش و القاعده با ملیت‌های خارجی به ویژه سعودی در این زندان نگه داری می‌شوند.

تلاش آمریکایی‌ها و سعودی‌ها برای فراری‌دادن تروریست‌ها از زندان «الحوت» عراق

برخی منابع میدانی فقط از زندانی شدن ۶ هزار تروریست داعشی در «الحوت» خبر داده اند که تاکنون تایید نشده است، اما شمار زیادی از فرماندهان و سرکرده‌های ارشد گروهک‌های تروریستی داعش و القاعده در «الحوت» زندانی هستند.

عناصر گروه تروریستی القاعده در سی ام تیرماه سال ۹۲ حملات انتحاری گسترده‌ای را ترتیب دادند و توانستند وارد زندان «الحوت» شوند و ده‌ها تن از تروریست‌های ارشد و خطرناک خود را فراری دهند.

در سال ۲۰۱۸ نیز ۲۰۰ تن از تروریست‌های انتحاری داعش به فرماندهی «بدر فارس مطلک» یکی از سرکرده‌های ارشد گروهک تروریستی داعش تلاش کردند در یک عملیات مخفیانه وارد شهر «ناصریه» شوند و به زندان «الحوت» حمله کنند.

براساس اطلاعات به دست آمده، تروریست‌ها انتحاری تحت فرمان «بدر فارس مطلک» از صحرای شرقی سوریه وارد استان الانبار عراق شده بودند و با کمک نیرو‌های خیانت کار درصدد بودند به شهر ناصریه نفوذ کنند، اما در کمین گرفتار شدند.

تلاش آمریکایی‌ها و سعودی‌ها برای فراری‌دادن تروریست‌ها از زندان «الحوت» عراق

نیرو‌های اطلاعات و امنیتی عراق با هوشیاری موفق شدند تروریست‌های انتحاری داعش را به همراه فرمانده آنان در صحرای غربی استان الانبار شناسایی و عملیات تروریست‌ها را در نطفه خفه کنند.

روند تحولات میدانی اثبات می‌کند که محور شرارت در منطقه به سرکردگی آمریکایی‌ها به شدت در تلاش است به هر شیوه ممکن راه را برای فرار تروریست‌ها باز کند چرا که برای ناامنی دوباره در عراق برنامه و سرمایه گذاری هنگفتی کرده اند.

منبع: مشرق

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار