به روز شده در: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۵
وزارت کشور دولت نجات ملی یمن از خنثی کردن طرح خرابکارانه دستگاه اطلاعاتی ائتلاف سعودی و بازداشت اعضای دو باند که تحت نظارت مستقیم اطلاعات عربستان سعودی قرار داشتند، خبر داد.
کد خبر: ۳۷۲۴۱۷
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۹ - 01December 2019
افشای طرح خرابکارانه دستگاه اطلاعاتی عربستان سعودی در یمنبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، وزارت کشور دولت نجات ملی یمن شنبه شب در بیانیه‌ای اعلام کرد: طرح دستگاه اطلاعاتی ائتلاف سعودی برای ایجاد آشوب و ناامنی در یمن خنثی شده است.
 
به نوشته وبگاه انصارالله، در این بیانیه آمده است: دستگاه امنیتی یمن موفق شد گروه‌های مرتبط با ائتلاف سعودی را که برای ایجاد درگیری و ناامنی در کشور و اجرای اقدامات تخریبی برنامه‌ریزی کرده بودند، بازداشت کند.
 
وزارت کشور دولت نجات ملی یمن افزود: «توطئه و طرح خطرناکی که سرویس اطلاعاتی ائتلاف سعودی در آن دست داشت، پس از انجام عملیات تعقیب و گریز و رصد دقیق خنثی شد».
 
به گفته این نهاد، سرویس اطلاعات ائتلاف سعودی سعی کرد به جبهه داخلی نفوذ کند تا صلح اجتماعی در یمن و امنیت آن را هدف قرار دهد.
 
در ادامه این بیانیه آمده است: «دستگاه اطلاعاتی سعودی بهترین افسران خود را مأمور کرده بود تا خودفروختگان و کسانی که کشور خود را فروخته‌اند، برای انجام عملیات تخریبی آماده و مجهز کنند». 
 
در ادامه بیانیه مذکور آمده که اطلاعات عربستان سعودی پس از حمایت مالی و لجستیکی از این عناصر خودفروخته، به آن‌ها مأموریت داده که دست به اقدامات تخریبی بزنند، و با سوء استفاده از وخیم بودن اوضاع اقتصادی بین نهاد‌های مختلف اختلاف ایجاد کنند و مردم را برای ایجاد هرج و مرج در کشور تحریک کنند و از این طریق دولت را هدف قرار دهند.
 
وزارت کشور دولت نجات ملی یمن با بیان اینکه دشمن پس از شکست در عرصه نظامی به این توطئه روی آورده است، اعلام کرد که دو باند اصلی که اعضای آن را خیانکاران تشکیل می‌دهند، دستگیر شدند و جزئیات مربوط به دستگیری آن‌ها متعاقبا اعلام خواهد شد.
 
 انتهای پیام/341
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار