به روز شده در: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۷
با تداوم آلودگی هوا؛
رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: طرح زوج و فرد فردا (روز شنبه ۹ آذر) از درب منازل اجرا می‌شود.
کد خبر: ۳۷۲۱۱۱
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۹ - 29November 2019

اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل در روز شنبهبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار «محمدرضا مهماندار» رییس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به استمرار آلودگی هوا در پایتخت و بنا بر مصوبه کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوا اظهار داشت: از ساعت ۶.۳۰ فردا صبح تا ۱۸ بعدازظهر طرح زوج و فرد از درب منازل اجرا می‌شود.

وی افزود: علاوه بر طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا (زوج و فرد سابق) که طبق روال معمول اجرا می‌شود، پلیس راهور تهران بزرگ در راستای کاهش آلودگی هوا، طرح زوج و فرد از درب منازل را از فردا در پایتخت اجرا می‌کند و بر این اساس، همکاران من از ساعت ۶:۳۰ بامداد تا ساعت ۱۸ از تردد خودرو‌های غیر مجاز جلوگیری کرده و اعمال قانون خواهند کرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: بر این اساس، خودرو‌هایی که رقم آخر پلاک آن‌ها زوج است (اعداد ۲،۴،۶،۸)، فردا (شنبه) می‌توانند در شهر تردد کنند.

مهماندار گفت: البته این را یادآور می‌شود که در محدوده طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا، قوانین و مقررات مانند سابق خواهد بود، یعنی افرادی که دارای طرح ترافیک نیستند نمی‌توانند در این محدوده حاضر شوند و در خارج از محدوده نیز تنها خودرو‌هایی که پلاکشان زوج است می‌توانند تردد کنند.

وی یادآور شد: ممنوعیت تردد کامیون در پایتخت همچنان ۲۴ ساعته دایر است و فردا هم کامیون‌ها نمی‌توانند در سطح شهر تهران تردد داشته باشد، این وضعیت تا بهتر شدن وضعیت آلودگی هوا ادامه دارد.

سردار مهماندار در پایان به همشهریان توصیه کرد که از حمل و نقل عمومی استفاده و حتی المقدور از سفر‌های غیر ضرور پرهیز کنند.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار