به روز شده در: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۵
آیت‌الله خاتمی عنوان کرد؛
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اغتشاشات اخیر گفت: خود دشمنان می‌گویند که سه سال برنامه‌ریزی کرده بودند و آدم‌هایشان را در خارج و داخل آموزش داده بودند، اما خدا همه توطئه‌هایشان را خنثی کرد.
کد خبر: ۳۷۰۹۱۷
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹ - 22November 2019

به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، آیت‌الله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های امروز نماز جمعه با اشاره به وقایع اخیر پس از سمیه‌بندی بنزین اظهار داشت: ملت بزرگ ایران بار دیگر هفته گذشته جلوه نقش بر آب شدن توطئه‌های دشمنان را دیدند.

وی تأکید کرد: خود دشمنان می‌گویند که سه سال برنامه‌ریزی کرده بودند و آدم‌هایشان را در خارج و داخل آموزش داده بودند و قارون منطقه، گاو شیرده ترامپ، عربستان سعودی پول‌هایش را در این این آشوب‌ها خرج کرد و رسانه در اختیارشان قرار داد و هرکاری توانستند کردند، اما خدا همه توطئه‌هایشان را خنثی کرد.

خطیب جمعه تهران افزود: معنای این اتفاق این است که ملت ایران با خداست و دست خدا با این ملت است و این تجربه شیرین را داشته باشیم که رهبر این ملت با سرفرازی بیاید و بگوید با یاری خداوند دشمن را در عرصه سیاسی و نظامی عقب زدیم و این جلوه‌ای از عنایت خدا است. خدا باور بشویم و بدانیم اگر خدایی عمل کردیم خدا هم باما است.

امام جمعه موقت تهران با گرامیداشت یاد همه شهیدان و به ویژه شهیدان امنیت که در هفته گذشته به شهادت رسیدند، خاطرنشان کرد: به بازماندگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم و به آن‌ها عرض می‌کنم که افتخار کنید که نور شهادت در خانواده شما درخشید و این شهیدان شما مایه عزت اسلام و تشیع هستند و فردای قیامت هم شما و هم شهیدانتان در پیشگاه خداوند سربلند و عزیز هستید.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به در پیش رو بودن چهلمین سالگرد هفته بسیج، گفت: بسیج دو مدال دارد که این دو مدال افتخار ابدی‌شان است. اول اینکه امام فرمود بسیج لشکر مخلص خداست و دوم این که مقام معظم رهبری فرمودند بسیجیان گل‌های سرسبد انقلاب هستند. این تعالی و پیشانی بسیج تا ابد مایه افتخار است.

همه نیرو‌های مسلح عزیز هستند و در قلب ملت جا دارند

وی همچنین ضمن گرامیداشت هفته نیروی دریایی که به تعبیر رهبر انقلاب نیروی راهبردی نظام اسلامی است، تصریح کرد: همه نیرو‌های مسلح عزیز هستند و در قلب ملت جا دارند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه حوادث اخیر در پی گران شدن نرخ بنزین بوده و من نمی‌خواهم حرف تکراری بزنم، اظهار داشت: در این مورد چهار نکته قابل تأمل کردن است. نکته اول اینکه این تصمیم سران قوا بود و با خوش بینی که امام و مقام معظم رهبری به سران قوا دارند تصمیمشان را تایید کردند و بینی و بین الله این تصمیم بسیار داهیانه بود و اگر این اقدام و موضع مقام معظم رهبری نبود تردید نکنید که حوادث سخت تری پیش روی این ملت قرار می‌گرفت.

آیت الله خاتمی ادامه داد: مطلب دوم این است که بپذیریم می‌شد در این عرصه بهتر عمل کرد. انصاف این است که آدم حقیقت را بپذیرد. می‌شد مسئولان محترم مردم را اقناع کنند، چون مردم ما مردمی فهمیده هستند هستند و واقعیت و حقیقت را قبول می‌کنند. من نمی‌گویم که زمانش را اعلام می‌کردند، ولی میزگرد تلویزیونی می‌گذاشتند تا کارشناسان بیایند و ضرورت این کار را بیان کنند. الان هم معتقدم که این یک ضرورت است و مسئولین باید از روشنگری در این عرصه غافل نشوند.

وی با بیان این که دولت محترم به وعده‌هایی که که خودشان دادند باید عمل کنند و نگذارند به قیمت کالا‌ها افزوده شود، تصریح کرد: هم نظارت داشته باشند و هم با متخلفان برخورد قاطع کنند. مردم به اندازه کافی رنج و فشار گرانی را دارند و مسئولین برای رضای خدا کار می‌کنند که بر این رنج افزوده نشود.

امام جمعه موقت تهران افزود: اصل ۲۷ قانون اساسی می‌گوید که برگزاری تجمعات و راهپیمایی‌ها بدون حمل سلاح به شرط آنکه مخل مبانی اسلام نباشد آزاد است بنابراین هیچ کس کس با اعتراض مخالف و با معترضین نکرده است است به شرط اینکه طبق قانون اساسی عمل شود و کسی با اعتراض مخالفتی ندارد.

آیت‌الله خاتمی با تاکید بر این که مثل آفتاب روشن است که اشرار سوار بر موج اعتراض شدند و این حق مردم را زیر پا گذاشتند، تصریح کرد: این اشرار امنیت مردم مرا سلب کردند و هزاران میلیارد تومان به این ملت خسارت زدند و این حق مردم نیست.

وی با اشاره به دو جلوه برجسته در شرارت اخیر اشرار، گفت: جلوه اول انتقامی است که از اسلام گرفتند، رفتند و قرآن‌ها و مفاتیح و همه کتاب‌هایی که یاد خدا را دارد جمع کردند و به آتش کشیدند. به مسجد حمله کردند به حوزه علمیه حمله کردند و به کتابخانه ۱۳ هزار جلد کتابی حمله کردند و کتاب‌هایشان را سوزاندند و این چیزی جز ضدیت با اسلام است؟

انتقام از مردمی است که پای انقلاب ایستاده‌اند

امام جمعه موقت تهران با اشاره به ضدیت با مردم به عنوان نکته دوم در شرارت اشرار بیان داشت: غارت کردن فروشگاه ها، مراکز بهداشتی و درمانگاه‌ها و حمله به مصلی و آمبولانس و تخریب بانک‌ها انتقام از مردمی است که پای انقلاب ایستاده‌اند و به کوری چشم دشمنان همچنان ایستاده‌اند.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه که سازماندهی این آشوب‌ها بر همگان روشن است، گفت:به اعتراف خودشان در راس شرارت آمریکا بود و متاسفانه فرانسه و آلمان هم همکاری کردند. در این شرارت‌ها خیلی میدان‌داری کردند و امیدوارم که آن‌هایی که تا امروز به این‌ها خوشبین بودند، تجدید نظر بکنند.

مردم عربستان به پا خیزید

وی با بیان اینکه کلید واژه دشمنان ملت حمایت از مردم ایران و آزادی مردم بود و مردم از نگاه این‌ها یعنی آدم کش‌ها و دزد‌ها و غارتگران اموال مردم، خاطرنشان کرد: عوامل و ایادی حقیر این ماجرا یکی رژیم سیاه عربستان سعودی و خائنان حرمین شریفین است. من از همین تریبون به مردم عربستان می‌گویم که تا کی می‌خواهید ذلیل باشید و تا کی می‌خواهید یک قرن نوکران آمریکا و اسرائیل بر شما مسلط باشند. به پا خیزید و آن‌ها را از قدرت به زیر بکشید.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به حمایت منافقین آدمکشی که  ۱۷ هزار نفر را ترور کرده‌اند، گفت: همچنین عناصر پست و خوار سلطنت پهلوی آن‌هایی که به شدت منفور این ملت هستند و هیچ جایگاهی ندارند از کسانی بودند که وارد این عرصه شدند.

آیت‌الله خاتمی ضمن تشکر از حافظان امنیت کشور، وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه، بسیج قهرمان، نیروی انتظامی دیگر کسانی که در مقابل اشرار ایستادند، گفت: بحمدالله در این عرصه تمام سلیقه‌های داخل نظام همراه بودند و می‌گفتند باید مقابل این اشرار بایستیم، ولی تعداد اندکی که بعضاً در فتنه ۷۸ و ۸۸ هم معرکه گردان بودند جای شهید و جلاد را عوض کردند و به جای اینکه به اشرار بتازند به حافظان امنیت ساختند و گفتند پاسخ معترضان به گران شدن بنزین را باخشونت دادند. چرا حقیقت را تحریف می‌کنید؟ حافظان امنیت کشور به معترضان بنزین کاری نداشتند بلکه علیه متعرضان به جان و امنیت مردم وارد شدند. این جای تشکرتان است؟ با این ادبیاتتان خجالت بکشید.

وی با تاکید بر اینکه کسانی که این بیانیه را امضا کردند جنایاتی، چون جنایت آشوبگران را دارند گفت: از شعار‌های خوب مردم که در این راهپیمایی‌ها شنیده شد «مرگ بر آشوبگر» بود.

آیت الله خاتمی خطاب به مردم گفت: آفرین بر شما. ما شما قلب امام زمان آن را شاد کردید و باز هم ایستادید و از اسلام و قرآن دفاع کردید و چه راهپیمایی‌های باشکوهی برپا شد. انشاالله با همین شکوه طی هفته آینده در استان‌های باقیمانده برپا خواهد شد.  زبان از تشکر کردن از مردم قدرشناس عاجز است.

وی خطاب به مردم ادامه داد: یک انتظار هم از شما خوبان هست و آن اینکه اشرار را شناسایی کنید. آن‌هایی که فروشگاه‌ها و بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها و بانک‌ها را آتش زدند داعش هستند. این اشرار را بدون کمترین دلسوزی به مسئولین معرفی کنید.

آیت‌الله خاتمی خطاب دستگاه قضایی اظهار داشت: بابت اقدامات‌تان علیه مفسدان اقتصادی صمیمانه تشکر می‌کنیم، اما در این رابطه هم دو مطلب قابل ذکر است. مطلب اول اینکه مسئولان قضایی بدانند که سردسته این باند‌ها و لیدر‌های شرارت‌ها و آن‌هایی که آدم کشتند و غارت کردند و ایجاد رعب و وحشت کردند، محارب هستند و باید به اشد مجازات برسند.

وی افزود: درمورد سیاهی لشکر‌های این‌ها هم به دستگاه قضایی می‌گویم به گونه‌ای قاطع عمل کنید که برای ابد پشیمان شوند و دیگر هوس ورود به این شرارت‌ها را نکنند و دیگرانی که هم فکرشان هستند از این ماجرا عبرت بگیرند.

امام جمعه موقت تهران قطع اینترنت و شبکه‌های خارجی را از تدبیر‌های ستودنی در وقایع اخیر نام برد و بیان داشت: اگر مسئولان می‌خواهند بدانند چقدر اقدام‌شان موثر بوده، ببینند دشمنان چقدر از قطع اینترنت ناراحت هستند و این یعنی شما لانه زنبور را پیدا کرده‌اید.

انتهای پیام/121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها