به روز شده در: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۷
بررسی رفتار میدانی آشوبگران در چندین شهر حکایت از آن دارد که مدل رفتاری این افراد در اعتراضات اخیر نسبت به حوادث قبلی تغییرات عمده‌ای داشته است و «هسته های خشونت» آرایش سه‌لایه گرفتند.
کد خبر: ۳۷۰۵۴۰
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۸ - 18November 2019

آرایش سه گانه «هسته های خشونت»/ مردان تنومند جای زنان جوان را گرفتندبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، بررسی‌های یک نهاد امنیتی نشان می‌دهد که در اغتشاشات اخیر، افراد آموزش‌دیده در گروه‌های پنج تا هفت نفره سازماندهی شده‌اند و بر خلاف اغتشاشات سال ۹۶ که زنان هدایت این گروه‌ها را بر عهده داشتند، این‌بار مردانی که اکثرا قوای جسمانی بالایی دارند در این «هسته‌های خشونت» نقش آفرینی می‌کنند.

موارد کشف شده از این افراد نشان می‌دهد «هسته خشونت» در لایه اول به نارنجک دست ساز، ژل‌های آتش زا، ابزار شکستن قفل و سلاح سرد مجهز هستند که توسط یک یا چند موتور سوارمسلح با سلاح گرم درلایه دوم پشتیبانی می‌شوند.

همچنین در لایه سوم زنان جوانی وظیفه تهییج مردم حاضر در میدان به‌ویژه جوانان را بر عهده دارند که با هدف تحریک عواطف، آن‌ها را برای پیوستن به اقدامات خرابکارانه تشویق می‌کنند.

یکی از نکات قابل توجه، سرعت بسیار بالای گروه‌های تخریبی است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن با استفاده از ابزار‌های همراه خود در محل مورد نظر وارد شده، اقدام به تخریب و آتش زدن کرده و پس از آن به طرز ماهرانه‌ای خود را از بدنه معترضان و عابران جدا کرده و محل را ترک می‌کنند.

براساس اعلام نهاد‌های امنیتی، افراد «هسته خشونت» از لباس‌ها و نشانه‌های مشخصی استفاده می‌کنند تا یکدیگر را در زمان ماموریت راحت‌تر بشناسند.

منبع: فارس

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها