به روز شده در: ۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۱
فرمانده قرارگاه شمال غرب نزاجا:
امیر «علی حاجیلو» با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس دست‌هایی در کار بود تا سوسنگرد آزاد نشود، گفت: عملیات سوسنگرد نماد ولایتمداری و عمل به هنگام در زمان حمله دشمنان انقلاب بود.
کد خبر: ۳۷۰۴۶۴
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۵ - 17November 2019

دست‌هایی در کار بود تا سوسنگرد آزاد نشودبه گزارش دفاع‌پرس از اردبیل، امیر «علی حاجیلو» فرمانده قرارگاه شمال غرب نزاجا، عصر امروز (یک‌شنبه) در مراسم گرامی‌داشت شکست حصر سوسنگرد که در مجتمع فرهنگی و هنری «ولایت» سپاه اردبیل برگزار شد، با تأکید بر این‌که با برخورداری از قدرت بالای دفاعی، هرگونه تهدید نظامی دشمنان انقلاب دفع خواهد شد، اظهار داشت: کلید و رمز پیروزی انقلاب در برهه‌های حساس، همواره انسجام و وحدت است که نمونه آن را در شکست حصر سوسنگرد در دوران دفاع مقدس دیدیم.

وی به تشریح زوایای مختلف آزادسازی سوسنگرد پرداخت و افزود: عملیات‌های منجر به آزادسازی سوسنگرد، نقطه شروعی برای دیگر اقدامات دفاعی و فتوحات بعدی رزمندگان اسلام در طول دوران هشت سال دفاع مقدس بود.

حاجیلو یادآور شد: در دوران دفاع مقدس ارتش عراق جزو یکی از قدرتمندترین نیروهای نظامی جهان بود و با پشتیبانی دیگر دولت‌های مقتدر و با هدف ساقط کردن انقلاب اسلامی و یا جداسازی بخشی از خاک کشور، طراحی‌های گسترده نظامی را علیه ایران انجام داد.

به گفته وی اولین مرحله از حمله رژیم بعث عراق به سوسنگرد در ششم مهر سال ۱۳۵۹ رقم خورد که با از جان گذشتگی و حضور به موقع نیروهای مسلح این حمله نظامی با شکست مواجه شد.

فرمانده قرارگاه شمال غرب نزاجا با بیان اینکه تصرف سوسنگرد برای دشمن بسیار حائز اهمیت بود، افزود: بعد از شکست دشمن، به امید پیروزی در حملات بعدی در ۲۴ آبان همان سال با نیروهای بیشتر و دامنه هجومی بالاتری به سوسنگرد حمله‌ور شدند؛، اما باز هم با فرماندهی رهبر انقلاب اسلامی و حضور مقتدرانه و منسجم نیروهای مسلح و اقشار بسیج، نقشه دشمنان با شکست مواجه شد.

حاجیلو با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس دست‌هایی در کار بود تا سوسنگرد آزاد نشود، تأکید کرد: عملیات سوسنگرد نماد ولایتمداری و عمل به هنگام در زمان حمله دشمنان انقلاب بود.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار