به روز شده در: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۸
سخنگوی نخست‌وزیر عراق گفت که دولت کنونی عراق، پنج تا 6 وزیر مستقل دارد و عبدالمهدی به تشخیص خود و تکیه به شایستگی‌هایشان، آن‌ها را انتخاب کرده است و اکنون نیز وی‌ می‌خواهد شمار این وزرا را افزایش دهد.
کد خبر: ۳۷۰۳۹۶
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲ - 17November 2019

تغییر نیمی از وزرای کابینه عادل عبدالمهدیبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «سعد الحدیثی» سخنگوی دفتر اطلاع‌رسانی نخست‌وزیر عراق از تعدیل بزرگ در هیات دولت و انتخاب وزرایی جدید خارج از چارچوب احزاب و فراکسیون‌های سیاسی خبر داد.

به نوشته پایگاه خبری المسلة، الحدیثی افزود: تلاش‌ها برای ایجاد اصلاحات بزرگ در کابینه عبدالمهدی ادامه دارد و وزارتخانه‌های مرتبط با خدمات‌رسانی و اقتصاد را شامل خواهد شد و وزرایی که وابسته به گروه‌های سیاسی فعال در عراق نباشند، برای این مهم انتخاب خواهند شد.

وی افزود: عادل عبدالمهدی در تلاش است تا با انتخاب وزرای جدید و پیشنهاد آن‌ها برای گرفتن رای اعتماد، به‌زودی در پارلمان حاضر شود و به‌منظور تسریع روند اصلاحات مالی و اداری و بهبود سطح معیشت شهروندان برخی وزراء تغییر خواهند کرد و نخست‌وزیر در انتخاب وزرای جدید، از معیارهای جدیدی استفاده خواهد کرد و وزرایی خارج از چارچوب فراکسیون‌های سیاسی حاضر در پارلمان انتخاب خواهند شد و اسامی انتخاب شده برای گرفتن رای اعتماد به پارلمان معرفی خواهند شد.

سخنگوی نخست‌وزیر عراق گفت که دولت کنونی عراق، پنج تا 6 وزیر مستقل دارد و عبدالمهدی به تشخیص خود و تکیه به شایستگی‌هایشان، آن‌ها را انتخاب کرده است. اکنون نیز وی‌ می‌خواهد شمار این وزرا را افزایش دهد و با تکیه بر شایستگی‌های افراد، حداقل نیمی از کابینه را از افراد مستقل انتخاب کند. این مهم‌ترین خواست اصلاحات است و همزمان باید ساز و کار جدیدی برای انتخاب فرماندهان و صاحبان پست‌های عالی در عراق تدوین و اجرایی شود تا عراق به‌طور کامل از نظام سهم‌بندی سیاسی رهایی یابد. این اقدام برای اثبات جدیت و قاطعیت دولت در روند ایجاد اصلاحات در کشور، بسیار مهم است.

اواخر مهرماه، «بدر الزیادی» عضو ائتلاف «سائرون» در پارلمان عراق خبر داده بود که نخست‌وزیر به‌دنبال تغییر نیمی از اعضای کابینه است.

انتهای پیام/ 421

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار