به روز شده در: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۸
الماسی:
یک بازیگر پیشکسوت سینما تئاتر و تلویزیون کشور گفت: با حضور نیروهای تازه نفس و جوانان مؤمن انقلابی، مطمئن هستیم که شاهد فتح قله‌های بلند فرهنگ و هنر ارزشی خواهیم بود.
کد خبر: ۳۷۰۱۹۵
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶ - 15November 2019

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «جهانگیر الماسی» بازیگر پیشکسوت سینما تئاتر و تلویزیون با بیان اینکه پاسداشت شهدای هنرمند کاری بسیار پسندیده و نیکوست، اظهار داشت: بزرگداشت شهدا با هرصنف و طیف و طبقه‌ای بسیار امر پسندیده و خوبی است و وقتی موضوع شهدای هنرمند هستند موضوع کمی متفاوت‌تر می‌شود و معیارهای دیگری به خود می‌گیرد. شاید بارزترین وجه شهدای هنرمند رسالت، تعهد اجتماعی و اصل مسئولیت پذیری آنان باشد.

وی گفت: آنان به دلیل نوع بینش و تفکر خود به عنوان مصلحان اجتماعی و نهادجامعه به ما نهیب زدند و همچنان گوشزد می‌کنند که امروزه ما چه وظیفه‌ای در قبال جامعه، ملت، افراد جامعه و کلا محیط پیرامونی و اطراف خود داریم؛ آیا بی‌تفاوتیم یا نسبت به آنان تعهد داریم. به نظرم روی این وجهه از شهدای هنرمند ما هنوز جای کارداریم و می‌بایست بیشتر به این مسئله پرداخته شود.

این بازیگر پیشکسوت سینما همچنین درخصوص رسالت هنرمندان در ترویج و نشر ارزش‌های شهدای هنرمند گفت: امروزه در دنیای مادی و پراکنده و پرمشغله روابط بین انسان‌ها انقدر زیاد است که درحیطه کلام و سخن نمیگنجد ولی اجمالا باتوجه به تاکیدات مکرر مقام عالی ولایت که بارها و بارها برآن اصرار داشته‌اند، شیوه و سبک زندگی ایرانی اسلامی می‌بایست در جامعه رواج پیدا کند. اگر می‌بینیم که امروزه بعضا جامعه و محیط پیرامونی ما دچار برخی نقصان‌ها و کمبودهاست به دلیل فاصله‌گیری از ارزش‌های سنتی ایرانی اسلامی خودمان است. جای بسی خوشوقتی است که این موضوعات کم کم دارد وارد گفتمان و ادبیات رایج مردم می‌شود. اگر این اتفاق بیفتد باحضور نیروهای تازه نفس و جوانان مومن انقلابی مطمئنم شاهد فتح قله‌های بلند فرهنگ و هنر ارزشی خواهیم بود و هر هنرمندی هم می‌بایست به قدر وسع خودش و مواهب اجتماعی که جامعه در اختیارش قرار داده است در خصوص این شاهدان شیدایی و اسوه‌های اقتدار ایران اسلامی کار هنری و جریان سازی فرهنگی کنند.

مراسم «شاهدان شیدایی» با هدف تجلیل از هنرمندان شهید در رشته‌های هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، فیلم، موسیقی و سرود، عکاسی، شعر، ادبیات داستانی و خوشنویسی برگزار می‌شود. این مراسم 27 آبان در تالار اندیشه حوزه هنری با حضور خانواده معظم شهدا، مسئولان کشوری و لشکری، هنرمندان، مدیران و چهره‌های برجسته فرهنگی و هنری و اصحاب رسانه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار