به روز شده در: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۱
رئیس انجمن سینمای جوانان استان قم از تهیه فیلمنامه زندگی و شهادت سردار شهید «جواد دل آذر» از فرماندهان لشکر ۱۷ امام علی بن ابی طالب (ع) بر اساس کتاب «شیر دارخوین» خبر داد.
کد خبر: ۳۷۰۰۴۲
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۲ - 13November 2019

کتاب زندگی سردار شهید «جواد دل آذر» فیلمنامه می‌شودبه گزارش دفاع‌پرس از قم، «رضا ابوذر» رئیس انجمن سینمای جوانان استان قم امروز طی سخنانی در نشست «کتابخوان» در قم با اشاره به ویژگی‌های کتاب «شیر دارخوین» اظهار داشت: فاطمه دولتی نویسنده این کتاب به شیوه‌ای مطلوب و با استفاده از ابزار نوشتن، داستان زندگی شهید جواد دل‌آذر را به تصویر کشیده است.

وی با خواندن یکی از بخش‌های کتاب شیر دارخوین با عنوان «منم غلام علی» تصریح کرد: اکنون در تلاش هستیم تا نمایشنامه و فیلمنامه زندگی شهید جواد دل‌آذر را با استفاده از این کتاب تهیه کنیم.

معرفی کتاب «پایی که جا ماند»
همچنین حسن مالکی نژاد رئیس کمیسیون فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم با معرفی کتاب «پایی که جا ماند» برگرفته از یادداشت‌های روزانه سید ناصر حسینی‌پور از زندان‌های داخلی عراق، آن را روایت بی‌نظیر از زندان‌های عراق دانست و اظهار کرد: این شخصیت در سن ۱۶ سالگی در جزیره مجنون به اسارت رسید و خاطرات اسارت خود را در این کتاب ماندگار کرد.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد کتاب «پایی که جا ماند» فرموده‌اند که تاکنون هیچ کتاب و سخنی ندیده و نشنیده‌ام که صحنه‌های اسارت رزمندگان ما در چنگال بعثی‌ها را به این شیوه مطلوب به تصویر کشیده باشد.

مالکی نژاد با بیان اینکه سید ناصر حسینی‌پور در کتاب «پایی که جا ماند» مخاطب را با اعماق احساسات و اندیشه‌های خود همراه می‌کند، گفت: این شخصیت در نوشته‌های عنصر صداقت را به شیوه مطلوب مورد توجه قرار داده و هر آنچه که به چشم دیده را در کتاب به ثبت رسانده است.

وی ادامه داد: نویسنده کتاب «پایی که جا ماند» از یک منظر صبر، استقامت و بردباری جوانان انقلابی که برگرفته از توکل و اعتقاد جوانان است و از منظر دیگری سختی‌های دوران دفاع مقدس به ویژه دوران اسارت رزمندگان را به شیوه مطلوب به تصویر کشیده است.

عضو شورای اسلامی شهر قم توضیح داد: افرادی که دست به قلم هستند باید به صورتی قلم بزنند که در روز قیامت سر خود را بالا گرفته و همانند سید ناصر حسینی‌پور‌ها بگویند که با کتاب و نوشته خود توانسته‌اند افراد بسیاری را آگاه و به سمت روشنایی هدایت کنند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار