به روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۰
سرلشکر باقری در بازدید از نمایشگاه ۴۰ سالگی بسیج:
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: سازمان بسیج مستضعفین متشکل از بدنه مردمی کشور است و چنانچه دستگاه‌ها و ارگان‌های کشور از ظرفیت بسیج استفاده کنند، رشد و پیشرفت انفجاری در کشور خواهیم داشت.
کد خبر: ۳۶۹۸۰۲
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹ - 12November 2019

رشد شتابان در کشور با استفاده از ظرفیت‌های بسیج محقق می‌شود/ پیشرفت‌های علمی و صنعتی سازمان بسیج خارق العاده استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح صبح امروز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دستاورد‌های ۴۰ سالگی سازمان بسیج مستضعفین که در آستانه هفته بسیج در محل این سازمان برگزار شد، با اشاره به کم و کیف این نمایشگاه و ضرورت بهره‌مندی نیرو‌های مسلح از ظرفیت گسترده سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: در این نمایشگاه آخرین دستاورد‌های سازمان بسیج مستضعفین طی دو سال گذشته به نمایش درآمد که با توجه به کمبود زمان و وقت تنها درصد اندکی از این توانمندی‌ها نشان داده شد. اما با وجود این، نمایشگاه نشان داد که پیشرفت‌های سازمان بسیج مستضعفین در عرصه‌های مختلف خارق‌العاده است.

وی افزود: این پیشرفت‌ها در ابعاد مختلف شامل آموزش نیرو‌های بسیجی، فضای مجازی، اقدامات گروه‌های جهادی و محرومیت‌زدایی، پیشرفت‌های علمی و بسیج فناوری، اقدامات فرهنگی توسعه امنیت در کشور سازماندهی گردان‌های بسیجی برای انواع نبرد‌های محتمل در جمهوری اسلامی و همچنین امداد و درمان در حوادث طبیعی کشور است.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح عنوان کرد: با توجه به اینکه سازمان بسیج متشکل از بدنه مردمی کشور است، چنانچه دستگاه‌ها و ارگان‌های کشور مطالبه‌ای داشته باشند و از ظرفیت بسیج استفاده کنند، امکان رشد و پیشرفت انفجاری در کشور خواهیم داشت. چنان‌که در بخشی از ارگان‌ها و وزارتخانه‌هایی که از این توانمندی بهره برده‌اند و با امضا و انعقاد تفاهم‌نامه در حال پیشبرد برنامه‌ها هستند، شاهد اقدامات شگفتی هستیم.

وی افزود: از این دست وزارتخانه‌ها می‌توان به وزارت جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش و موضوع آموزش دفاعی در مدارس و انعقاد تفاهم‌نامه بین این وزارتخانه‌ها اشاره کرد. همچنین در حوزه پدافند غیر عامل نیز همکاری‌ها و مشارکت‌های خوبی با سازمان بسیج مستضعفین انجام شده است و در مجموع به نظر می‌رسد که اگر کل کشور از ظرفیت‌های سازمان بسیج استقبال کند، می‌توان به رشد چشمگیری دست یافت.

سردار باقری با اشاره به لزوم بهره‌مندی سازمان متبوع خود از ظرفیت‌های سازمان بسیج مستضعفین، بیان کرد: یکی از اولویت‌های مهم ستاد کل نیرو‌های مسلح، استفاده از ظرفیت‌های سازمان بسیج مستضعفین است؛ لذا در امور مختلفی که سازمان بسیج مستضعفین از توانمندی‌های بالقوه برخوردار است، ستاد کل نیرو‌های مسلح نیز از آن استقبال می‌کند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در بازدیدی دو ساعته از این نمایشگاه که با همراهی سردار «سلیمانی» رئیس سازمان بسیج مستضعفین صورت گرفت، از کم و کیف فعالیت‌ها و برنامه‌های مختلف سازمان بسیج در حوزه‌های مختلف سیاسی امنیتی اجتماعی فرهنگی و اقتصادی بسیج آگاه شد.

نمایشگاه دستاورد‌های سازمان بسیج مستضعفین به ارائه برنامه‌های معاونت‌های مختلف در قالب غرفه‌های موجز می‌پردازد که رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با حضور در هر غرفه به صورت تفصیلی با جزئیات این برنامه‌ها آشنا شد.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار