به روز شده در: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۵
سرلشکر باقری:
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به اینکه دشمنان در روز‌های اخیر، توطئه‌هایی را در لبنان و عراق ایجاد کردند تا از مطالبات به‌حق مردم سوء‌استفاده کنند، گفت: مرجعیت و مردم لبنان و عراق با توطئه‌های دشمنان مقابله کردند.
کد خبر: ۳۶۹۱۸۰
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲ - 07November 2019

ادامهبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان قم با عنوان عهد سربازی در مسجد مقدس جمکران اظهار داشت: این روز، روز آغاز ولایت امام زمان (عج) است و به این مناسبت، به ابتکار تولیت مسجد مقدس جمکران، برنامه عهد سربازی به‌عنوان یک برنامه ارزشمند و معنا دار اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ظهور منجی آخرالزمان وعده‌ای است که در تمام ادیان داده شده است، تصریح کرد:‌ اراده الهی بر پیروزی مستضعفان قرار گرفته است، خداوند در قرآن وعده داد که موعود عالم، مایه برکت برای خلق زمین است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: به‌دنبال ظلم و ستم مداوم ظالمان علیه اهل بیت (ع)، جهان باید انتظار ظهور و فرج را بکشد.

سرلشکر باقری ادامه داد: در جهان سرمایه‌داری بعد از فروپاشی شوروی گفته شد که نظام لیبرال دموکراسی پایان تاریخ است، ولی گوینده این سخن بعد از 20 سال از سخن خود برگشت.

وی با تاکید بر اینکه عهد بستن با امام زمان (عج) به این معنا است که منتظر ظهور و فرج هستیم، افزود: چنین عهدی ساده نیست، انسان‌ها بارها عهد بستند، ولی به آن عهد متعهد باقی نماندند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به عواقب شکسته شدن بیعت‌ها، خاطرنشان کرد: مسلمانان در غدیر عهد بیعت بستند، ولی پس از یک سال جز عده‌ای اندک، بقیه عهد خود را فراموش کردند.

سرلشکر باقری ادامه داد: پس از چند دهه هم امام حسین (ع) هَلْ مِنْ ناصِرٍ یَنْصُرُنی سردادند که جز عده‌ای اندک، بقیه، او را همراهی نکردند و جهان، اتفاق عاشورا را نظاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: اگر مسلمانان به عهد غدیر باقی می‌ماندند یا مسلمانان در کنار امام حسین (ع) می‌ایستادند، مسیر تاریخ عوض می‌شد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر سخت بودن دوران غیبت، گفت: کسانی در این دوران به انحراف می‌افتند، ولی مومنان واقعی به عهد خود پایبند خواهند ماند؛ عهد امروز از عهد غدیر و عهد عاشورا سخت‌تر است؛ امروز علاوه بر فشارهای دشمن، نبود پیامبر (ص) و غیبت امام زمان (عج) سختی کار را بیشتر کرده است.

سرلشکر باقری ادامه داد: تا پای جان پای انقلاب برای اهداف آن می‌ایستیم؛ شهدا ذره‌ای عقب نکشیدند و در جبهه‌ها حضور پیدا کردند، رزمندگان در دوران دفاع مقدس برای انجام ماموریت‌ها از هم سبقت می‌گرفتند، اکنون هم عده زیادی منتظر هستند که جان خود را فدا و از آرمان‌ها دفاع کنند.

وی افزود: نسل دیروز، نسل امروز و نسل‌های بعدی پای عهد خود در دفاع از انقلاب ایستادند و از آرمان الهی نظام جمهوری اسلامی دفاع می‌کنند و اجازه پیشروی به دشمن نمی‌دهند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه این ملت در طول چهار دهه اخیر بارها امتحان خود را پس داد، تصریح کرد: ایرانی‌ها در دوران دفاع مقدس، مبارزه با تروریسم و تهدیدات مستقیم آمریکا و اسرائیل نشان دادند که بر عهد خود ایستادند و از هیچ فشار و سختی واهمه ندارند و میدان را خالی نمی‌کنند و پشت سر رهبر خود می‌ایستند و از آرمان‌های خود دفاع می‌کنند.

سرلشکر باقری با تاکید بر اینکه ملت ایران از هیچ تهدیدی هراس ندارد، گفت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، مفهوم انتظار یک مفهوم احساسی بود، اما انقلاب اسلامی با پیروزی خود برای زمینه‌سازی ظهور تلاش کرد؛ رسول اکرم (ص) فرمودند که قوم سلمان فارسی، یاوران حضرت مهدی (عج) هستند.

وی یادآور شد: در نگاه اسلام ناب، انتظار فرج صرفا به معنای انزوا و ناامیدی از حرکت نیست، بلکه به معنای امید سرشار و حرکت و جهاد دائمی و مبارزه با ظلم است؛ انسان مومن منتظر باید زمینه ظهور را فراهم کند؛ آماده‌سازی برای زمینه ظهور با تلاش برای حاکمیت قرآن و عمل به احکام الهی، ممکن است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه منتظر ظهور همیشه در آماده باش دائمی است، تصریح کرد: کسی که منتظر ظهور عدل الهی است، نمی‌تواند ظالم و فاسق باشد، بلکه باید عادل و صالح و اوامر الهی باشد.

سرلشکر باقری مساله مهدویت را مهم‌ترین بخش گام دوم انقلاب عنوان کرد و گفت: مقام معظم رهبری بر این است که نسل جوان با خودسازی و حرکت جهادی، برای زمینه‌سازی ظهور تلاش کنند.

وی در خصوص تحولات منطقه افزود: دشمنان در روزهای اخیر، توطئه‌هایی را در لبنان و عراق ایجاد کردند تا از مطالبات به‌حق مردم سوء‌استفاده و موج‌سواری کنند و حکومت‌های مزدور را در این کشورها بر سر کار آوردند، ولی مرجعیت و مردم لبنان و عراق با توطئه‌های دشمنان مقابله کردند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمنان فکر می‌کنند که محور مقاومت با این توطئه‌ها ضربه می‌خورد، یادآور شد: حکومت‌های لبنان و عراق وظیفه دارند که چه تظاهراتی باشد یا نباشد؛ مشکلات مردم خود را حل و کشورهایشان را آباد کنند؛ آن‌ها این مسیر را طی می‌کنند، هیچ کس حق دخالت را در این کشورها ندارد.

سرلشکر باقری در پایان خاطرنشان کرد: ملت عراق در اربعین نشان داد که چه کرامت و بزرگواری و مهمان‌نوازی دارد و حماسه اربعین را خلق کرد.

انتهای پیام/421

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها