به روز شده در: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۹
لاریجانی:
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرا رسیدن یوم الله ۱۳ آبان گفت: این روز نماد هویتی انقلاب اسلامی در مبارزه با ظلم و استکبار است و عمق تفکر ملت ایران نسبت به استقلال کشور را نشان می‌دهد.
کد خبر: ۳۶۸۵۰۵
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۶ - 03November 2019

خلق بحران در منطقه بزرگترین هدف غربی‌ها است/ مقاومت امت اسلامی توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کندبه گزارش خبرنگار اخبار داخلی دفاع‌پرس، علی لاریجانی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی  اظهار داشت: حلول ماه ربیع را به ملت عزیز و نمایندگان محترم تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم سوگواری‌های مردم مومن در محرم و صفر و به‌ویژه عزاداری‌های آنان در اربعین حسینی مورد قبول قرار گرفته باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به میهمان‌نوازی موکب‌داران عراقی از زائران اربعین حسینی افزود: همچنین لازم است از میهمان‌نوازی‌های کریمانه مردم و دولت عراق سپاسگزاری‌ کنم که نشان دادند دو ملت ایران و عراق، پیوند قلبی عمیقی با یکدیگر دارند و همین امر نیز باعث شد که دسیسه‌های مختلف معاندان در دهه‌های اخیر با فراست راه را بر بدخواهان دو ملت ببندد.

لاریجانی همچنین با اشاره به فرا رسیدن ۱۳ آبان تصریح کرد: این روز نماد هویتی انقلاب اسلامی در مبارزه با ظلم و استکبار است و عمق تفکر ملت ایران نسبت به استقلال کشور را نشان می‌دهد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دشمنی غربی‌ها با ملت و کشور ما تمامی ندارد، گفت: در طی 40 سال گذشته دولت‌های گوناگون در آمریکا برای بازگشت سلطه خود بر ملت ایران، راه‌های متنوعی را برگزیده اما هیچ‌گاه به اهدافشان دست نیافته‌اند؛ ولو آنکه خسارت‌هایی به کشور وارد کرده‌اند و عدم توفیق روسای‌ جمهور مختلف آمریکا به استقامت، پایداری و درک عمیق ملت بزرگ ایران مرتبط است.

وی اظهار داشت: روسای جمهور آمریکا از ابتدای انقلاب دست به انواع ماجراجویی زده‌اند به گونه‌ای که از تجزیه‌طلبان حمایت کردند، صدام را تشویق به حمله به ایران کردند و تروریست‌های گوناگون را مسلح کرده و مورد حمایت قرار دادند و آنان را وادار به جنایت علیه ملت کردند و بعد هم با پررویی به آنها پناه دادند.

این مقام مسوول با بیان اینکه خلق بحران در منطقه از اهداف بزرگ آمریکا و متحدانش است، گفت: مهم‌ترین مولفه در شکست پی در پی استکبار جهانی روحیه دشمن‌شناسی، دشمن‌ستیزی و مقاومت امت اسلامی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مقامات آمریکا تحریم‌های گوناگونی را علیه ملت ایران روا داشتند، گفت: البته آنان با گستاخی همه این جنایت‌ها را به نام دوستی و حمایت از مردم ایران تبیین کردند و نکته مهم این است که مردم عزتمند ما چون هیچ صداقتی در گفتار و کردار سردمداران آمریکا نمی‌دیدند، در مقابل دسایس آنان ایستادگی کردند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: گاهی کسانی بودند که یا به دلیل عدم شناخت کافی یا ساده‌اندیشی، تبلیغات دولت آمریکا را مورد توجه قرار دادند و دچار خسارت شدند اما خوشبختانه امروز آمریکا رئیس‌ جمهوری دارد که زحمت همه را برای نشان دادن چهره واقعی و کریه سیاست‌های کاخ سفید کم کرده‌ است.

وی اظهار داشت: بیان شفاف پنهان‌ترین سیاست‌های کاخ سفید از ویژگی‌های رئیس جمهور آمریکاست، اخیرا به هنگام اعلام مرگ سرکرده گروهک تروریستی داعش، ترامپ گفت ما در سوریه فقط به دنبال نفت هستیم نظامیان آمریکا در مناطق نفتی سوریه می‌مانند اگر کسی خواست به آنجا بیاید با آنها مقابله می‌کنند، شاید کسی هم آمد و خواست نفت را بخرد با آن معامله می‌کنیم. نفت مهم است. جنگ کردها و ترکیه اهمیتی ندارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این سخنان شرم آور از رئیس رژیمی سروده شده که دائما نگران حقوق بشر در کشورهایی است که مستقل می‌اندیشند ظاهرا آمریکا متوجه نیست که خاک و نفت سوریه متعلق به مردم و دولت سوریه است  و آمریکا حق ندارد با تجاوز به خاک آن کشور و تصرف میادین نفتی قصد غارت آن را داشته باشد.

لاریجانی اظهار داشت: او گستاخی خود را اینگونه ادامه می‌دهد «در مورد عراق هم نظرم این بود که ما باید نفت آنجا را به دست می‌گرفتیم که اینگونه نشد»، البته آقای ترامپ توجه دارد که دولت و ارتش آمریکا در عراق تلاش زیادی کردند که نفت عراق را به کنترل خود درآورند ولی مرجعیت بیدار نجف و رهبران شرافتمند و ملت شریف عراق اجازه این خیانت را به آنها ندادند. البته همیشه این امر سیاست پنهان آمریکا در خاورمیانه و کشورهای نفتی بوده است.

برای دولت آمریکا ملت ایران اهمیتی ندارد

وی اظهار داشت: اکنون سوال اینجاست آیا دولت آمریکا که از کمترین حس بشردوستانه نسبت به مردم سوریه و عراق و منطقه بری است نسبت به ملت مفتوح ایران علاقه انسان دوستانه دارد؟ اگر بخواهیم سخنان آقای ترامپ را به درستی در این موقع درک کنیم این گونه است که همان طور که کردها و ترک‌ها برای ما مهم نیستند و فقط نفت آنها مهم است برای دولت آمریکا ملت ایران اهمیتی ندارد، بلکه نفت ایران مهم است و چون امکان تسلط نظامی بر این کشور ندارد و سابقه مقاومت ملت ایران در جنگ تحمیلی نشان داد آنها هزینه نظامیان خود را فوق‌العاده می‌بینند پس با محاصره اقتصادی باید ملت ایران را به ستوه درآورند تا بر منابع نفت و گاز آنها مسلط شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه اینگونه سخنان رئیس جمهور آمریکا پرده از چهره واقعی و ضد مردمی این رژیم برمی‌دارد، اظهار داشت: لازم نیست سایر مقامات آمریکا برای مردم ایران دلسوزی کنند بهتر است فکری برای دهان آقای ترامپ کنند که آنگونه ماهیت ضد بشری و استثماری آنان را در نزد جهانیان آشکار می‌کند.

مردم منطقه پاسخی قوی به دسیسه جدید آمریکا خواهند داد

لاریجانی اظهار داشت: اخیرا این رژیم با سبک سری به دنبال آشفته‌سازی در منطقه به شیوه‌ای دیگر شده است تا اگر در منطقه موفق به تسلط بر نفت نشد در یک ماجراجویی دیگر اوضاع را به نحوی آشفته سازد تا بتواند به نیت شوم خود برسد اما تردیدی وجود ندارد که مردم بیدار منطقه همانطور که داعش دست نشانده آمریکا را نابود کردند پاسخ قوی‌تری  به دسیسه آمریکا خواهند داد.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار