به روز شده در: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹
سردار شرفی:
رئیس پلیس پیشگیری ناجا درباره جلوگیری از خروج افراد فاقد مدارک از کشور گفت: از اول ماه صفر تا۲۱ صفر از خروج ۷۲۶ زائر ایرانی و خارجی فاقد مدارک هویتی جلوگیری شد.
کد خبر: ۳۶۷۵۹۹
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳ - 26October 2019

جلوگیری از خروج ۷۲۶ زائر فاقد مدارک هویتی در اربعین/ در اربعین امسال کمترین جرایم را داشتیمبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار «محمد شرفی» رئیس پلیس پیشگیری ناجا در جلسه جمع‌بندی اقدامات و عملکرد پلیس پیشگیری ناجا در ماموریت اربعین حسینی (ع) سال ۹۸، اظهار داشت: امیدواریم امسال هم همچون سال‌های گذشته میزبان خوبی برای مردم شریف ایران اسلامی و سایر زوار کشور‌های همسایه در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی (ع) بوده باشیم و هم میهنان هرگونه کم و کاستی خادمان خود را به بزرگواری خود ببخشند.

وی ادامه داد: کارکنان این پلیس هر ساله آمادگی هرگونه همکاری با ستاد اربعین و خدمت‌رسانی صادقانه به زوار را داشته و دارند تا زائران کربلای معلی بدون دغدغه خاطر در خیل مشتاقان زیارت عتبات عالیات قرار بگیرند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه مهمترین شاخص و مؤلفه برای ارزیابی عملکرد کارکنان نیروی انتظامی در ماموریت اربعین حسینی (ع) رضایت‌مندی مردم است، افزود: به لطف الهی، هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی، همت و هوشیاری دستگاه‌های امنیتی، نظامی و انتظامی و همچنین همکاری خوب مردم با خدمتگزاران خود، امروز کشور از یک ثبات امنیتی مطلوبی برخوردار است و در اربعین سال جاری کمترین میزان جرائم در کشور را داشتیم.

وی با اشاره به نقش مؤثر سبزپوشان نیروی انتظامی در ماموریت اربعین حسینی (ع)، عنوان کرد: پلیس پیشگیری ناجا به عنوان بزرگترین پلیس تخصصی کشور امسال در چندین حوزه مختلف به ایفای نقش در اربعین حسینی (ع) پرداخته که یکی از مهمترین آن‌ها ایجاد بستر مناسب برای تامین نظم و امنیت در فرآیند توقف، اسکان و استراحت زائران در استان‌های هدف و عقبه برای جلوگیری از تراکم جمعیت در پایانه‌های مرزی بوده است.

سردار شرفی در تشریح دیگر وظایف پلیس پیشگیری، ادامه داد: تأمین امنیت زائران در محور‌های مواصلاتی منتهی به پایانه‌های مرزی و استفاده متوازن از گذر‌های خروجی به منظور عبور آسان‌تر زائران از پایانه‌های مرزی و پیشگیری از بروز هرگونه ناهنجاری اجتماعی از دیگر وظایف پلیس پیشگیری ناجا در ایام اربعین حسینی (ع) بود.

این مقام انتظامی در تشریح عملکرد کارکنان پلیس پیشگیری ناجا و اقدامات ارائه شده در اربعین سال ۹۸ گفت: پلیس پیشگیری ناجا در اربعین امسال با حداکثر توان و ظرفیت خود برای جلوگیری از هرگونه ازدحام جمعیت در محور‌های مواصلاتی و پایانه‌های مرزی چهارگانه با برقراری نظم پیرامونی ۱۷۵ توقفگاه با ظرفیت ۴۰۰ هزار نفر، اقدام به خدمت‌رسانی به زوار حسینی (ع) کرده است.

وی افزود: در اربعین امسال ۷۸۲ گشت خودرویی و ۴۵۷ گشت موتوری در طول مسیر‌های منتهی به پایانه‌های مرزی برای امدادرسانی به زوار و جلوگیری از هرگونه بی نظمی و ترافیک محور‌های مواصلاتی انجام وظیفه کرده و ۶۰۰ نفر از کارکنان در قالب یگان‌های امداد و تعداد ۸۰ ایستگاه بازرسی ثابت و موقت مشغول خدمت‌رسانی به زائران بودند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به اهمیت وجود تیم‌های خنثی‌سازی بمب و کشف مواد مخدر در ماموریت اربعین ۹۸ اعلام کرد: با تشکیل و راه اندازی ۱۹ تیم کشف و خنثی‌سازی بمب و ۱۱ تیم کشف مواد مخدر «سپکا» توانستیم از بروز هرگونه مورد مشکوک که امنیت زائران را به خطر بیاندازد، جلوگیری کنیم.

این مقام ارشد انتظامی افزود: در بحث جلوگیری از خروج افراد فاقد مدارک از کشور، از تاریخ هشتم مهر (اول ماه صفر) تا ۲۸ مهر (۲۱ صفر) از خروج ۷۲۶ زائر ایرانی و خارجی فاقد مدارک هویتی جلوگیری به عمل آمده است.

فرمانده قرارگاه کنترل جمعیت اربعین حسینی (ع) تصریح کرد: در اربعین امسال، از ظرفیت سرمایه‌های اجتماعی به خوبی استفاده شد و با بکارگیری ۶۸۵ نیروی پلیس افتخاری، ۵۱۹ نگهبان محله و ۷۵۳ نیروی بسیجی سعی در برقراری امنیت و نظم عمومی استان‌های مرزی منتهی به پایانه‌ها کرده‌ایم.

سردار شرفی ضمن قدردانی از مجموعه اقدامات این پلیس در خدمت‌رسانی به زائران راهپیمایی عظیم اربعین حسینی (ع)، بیان کرد: امیدواریم این اقدامات مورد قبول درگاه خداوند متعال و رضایت حضرت ولی عصر (عج) و تأیید رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفته باشد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار