به روز شده در: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۰
امام جمعه اهواز:
حجت‌الاسلام سید عبدالنبی موسوی فرد گفت: مردم عراق با میزبانی شایسته و درخور تحسین از زائران اربعین حسینی خوش درخشیدند و از این بابت سنگ تمام گذاشتند.
کد خبر: ۳۶۷۴۷۸
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۹ - 25October 2019

ارتش و سپاه برادراند و امروزه خوب می‌درخشند

به گزارش دفاع‌پرس از اهواز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید «عبدالنبی موسوی‌فرد» در خطبه‌های نماز جمعه امروز اهواز، اظهار داشت: انجام واجبات و مستحبات باید در قالب سنت پیامبر (ص) و بر گرفته از آیات قرآن کریم باشد. باید اعمال و رفتار ما طبق سنت و در چارچوب آن باشد و اگر مجموعه اعمال ما در قالب سنت باشد، مقبول خداوند خواهد بود. بعد از هزار و ۴۰۰ سال از ظهور اسلام، می‌بینیم که نماز ما همان نمازی است که در زمان پیامبر برپا می‌شد.

وی با اشاره به عوامل موثر در بقای سنت نبوی، افزود: این عوامل سه مجموعه هستند؛ اولین مجموعه، آیات قرآن کریم است و مقدمات اصلی سنت را باید در قرآن جست‌وجو کرد. مجموعه دوم آیاتی هستند که مبین سنت قرآن کریم هستند و مجموعه سوم آیاتی هستند که پیامبر و امامان معصوم را اسوه قرار داده‌اند.

موسوی‌فرد در ادامه با تسلیت ایام شهادت و سوگواری پیامبر اکرم(ص)، امام مجتبی(ع) و امام رضا(ع)، بیان کرد: از امت شریف عراق و مسئولین عراقی و مردم ایران در سراسر کشور و مسئولین کشور برای برپایی باشکوه مراسم اربعین قدردانی می‌کنم. از مسئولین که فقط به مرز مهران توجه ویژه دارند تقاضا می‌کنم امکانات را به مرز شلمچه و چذابه بیاورند و توجه ویژه‌ای به این دو مرز داشته باشند و عدالت اجتماعی را برقرار کنند.

وی افزود: مردم عراق در حماسه اربعین همه داشته های خود را در طبق اخلاص گذاشته و به میدان آوردند به همین دلیل صمیمانه و متواضعانه از آنان تشکر می کنیم.

موسوی‌فرد ادامه داد: در خصوص موضوع سیل و آب گرفتگی؛ سال گذشته با توجه به نبود بارش و خشکسالی، زمین‌ها آب را جذب کردند اما امسال در صورت وقوع سیل، زمین‌ها سیراب هستند، بنابراین شرایط با سال گذشته متفاوت خواهد بود. از مسئولین کشوری تقاضا دارم پیش‌بینی‌های لازم را داشته باشند تا در صورت وقوع سیل، بتوانیم مدیریت خوبی داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان خاطرنشان‌کرد: درخصوص اختلاس‌ها از رسانه‌ها گله دارم که خبر اختلاس‌ها به صورت گسترده در فضای مجازی منتشر می‌شوند اما برخورد قاطع قوه قضائیه به ویژه اخیرا و با حضور حجت‌الاسلام رئیسی که عملکرد قاطعانه ای داشتند، منتشر نمی‌شود. قوه قضائیه توانست برادر یکی از بزرگترین مسئولان و دختر وزیر را پای محاکمه بکشد، اگر دختر وزیر از پدرش چراغ سبز نمی‌دید، نمی‌توانست اختلاس کند. از قوه قضائیه قدردانی می‌کنیم.

وی گفت: اتفاق مهمی که اخیرا رخ داد، دستگیری سردسته شبکه آمدنیوز بود. سپاه کار بزرگی را انجام داد. ارتش و سپاه برادرند و امروزه خوب می‌درخشند. حمایت گسترده آمریکا، اروپا و صهیونیست نشان‌دهنده این است که سردسته شبکه آمدنیوز یکی از مهره‌های بسیار مهم است‌.

موسوی‌فرد بیان کرد: امروزه با جنگ ادراکی و شناختی روبرو هستیم که دشمن تلاش می‌کند با سوءاستفاده از نارضایتی و فقدان سواد رسانه‌ای در جامعه، بخشی از فضا را برای رسیدن به اهداف خود فراهم کند. جنگ شناختی یعنی هدف قرار دادن قوه شناخت عموم مردم و نخبگان. این نوع جنگ تکامل یافته‌تر و پیشرفته‌تر از جنگ روانی است.

وی در پایان گفت: هدف اصلی دشمن در جنگ ادراکی، مورد تهاجم قرار دادن سه نقطه؛ ایده نظام، ساختار نظام و کارکرد نظام است. ناامیدسازی، ناکارآمدی و از بین بردن سرمایه‌های اجتماعی نیز از جمله اهداف این جنگ است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها