به روز شده در: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۴
هشدار هنیه به صهیونیست‌ها؛
رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس ضمن هشدار به دشمن صهیونیستی نسبت به ادامه تجاوزات علیه مسجدالاقصی، تاکید کرد که غزه آماده است تا برای دفاع از این مسجد مقدس، آتش به‌پا کند.
کد خبر: ۳۶۷۳۵۵
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲ - 24October 2019

غزه برای دفاع از مسجدالاقصی آتش به پا می‌کندبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از فلسطین‌الیوم، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس شب گذشته در جلسه ویژه مجلس قانون‌گذاری فلسطین در شهر غزه مسئولیت هرگونه پیامد و عواقب تجاوزات شهرک‌نشینان یهودی به مسجدالاقصی را متوجه دشمن صهیونیستی دانست.

هنیه نسبت به سه اقدام و توطئه خطرناک دشمن صهیونیستی علیه مسجدالاقصی به‌شدت هشدار داد.

وی عنوان کرد که اولین اقدام تعرض اشغالگران صهیونیست به مسجدالاقصی و اقامه علنی نماز و آموزه‌های تلمودی در داخل آن است و اینکه رژیم صهیونیستی که قبلاً صرفاً به یهودیان اجازه ورود به مسجدالاقصی را می‌داد، اکنون این را حق مسلم آنها می‌داند که این تحولی بسیار خطرناک است.

رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد: دومین توطئه، کم رنگ کردن نقش نگهبانان مسجد‌الاقصی است که همیشه در خط اول دفاع از مسجدالاقصی در برابر تعرضات شهرک‌نشینان بوده اند و امروز پلیس رژیم صهیونیستی آنها را از این مسجد تبعید کرده و مانع از ورود آنها می‌شود و بدین‌گونه زمینه برای تحرک و تعرضات آزادانه شهرک‌نشینان یهودی به این مکان مقدس فراهم شده است.

اسماعیل هنیه خاطرنشان کرد: سومین تحول، تلاش رژیم صهیونیستی برای دور کردن خیزش باب‌الرحمه از مفهوم و هدف حقیقی خود است. وی گفت که کار به جایی رسیده که یهودیان آزادانه وارد باب‌الرحمه شده و آموزه‌های تلمودی را به‌جای می‌آوردند در حالی که مسلمانان حق ورود به آن و نماز خواندن داخل این مکان مقدس را ندارند.

وی تعرض یهودیان به باب‌الرحمه را مغایر با تفاهماتی دانست که قبلا تحت نظارت اردن و مصر حاصل شده بود.

رئیس دفتر سیاسی حماس با تاکید بر پایبندی ملت فلسطین به دفاع از مسجدالاقصی، افزود: ما برای دفاع از این مسجد هرکاری خواهیم کرد و تمامی تلاش‌ها و توطئه‌های دشمن بی نتیجه و بی فایده خواهد بود.

هنیه ساکنان کرانه باختری را به دفاع از قدس و مسجد مبارک‌الاقصی فراخواند و گفت غزه به رغم تمامی سختی‌ها، محاصره و مشکلات، باز به قدس چشم دوخته است و لحظه‌ای از دفاع از آن دریغ نخواهد کرد.

وی خواستار طرح مساله قدس در تمامی محافل بین‌المللی شد و از مشارکت در کنفرانسی بین‌المللی در استانبول ترکیه پس از دو هفته دیگر در راستای دفاع از قدس شریف خبر داد.

رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: اگر بتواند به ترکیه سفر خواهد کرد و اگر هم مقدور نباشد، از طریق ویدیوکنفرانس در این همایش شرکت می‌کند.

انتهای پیام/421

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها