به روز شده در: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۰
مدیر ادبیات اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس خوزستان:
ستاره عرفانی‌راد گفت: نسل جوان ما باید با ادبیات و شیوه نگارش داستان‌ها و خاطرات دوران دفاع مقدس آشنا شوند و آن فضا را به صورت میدانی در مناطق عملیاتی حس کنند تا بتوانند در این زمینه آثار فاخری نوشته و انتشار دهند.
کد خبر: ۳۶۷۳۴۲
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵ - 24October 2019

نویسندگان جوان ما باید فضای دفاع مقدس را بصورت میدانی در مناطق عملیاتی حس کنند

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از خوزستان، «ستاره عرفانی‌راد» مدیر ادبیات و انتشارات اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان امروز در جلسه بررسی آثار ادبی حوزه دفاع مقدس اظهار داشت: نسل جوان ما باید با ادبیات و شیوه نگارش داستان‌ها و خاطرات دوران دفاع مقدس آشنا شوند و آن فضا را بصورت میدانی در مناطق عملیاتی حس کنند تا بتوانند در این زمینه آثار فاخری نوشته و انتشار دهند.

وی افزود: کتاب «گم شدن در عصر خونی» که امروز به معرفی آن می‌پردازیم یکی از آثار منتشر شده در همین حوزه است. این کتاب به 10 داستان کوتاه پرداخته است. داستان هایی که خروجی جشنواره ادبی یوسف هستند.

عرفانی‌راد ادامه داد: گردآوری و انتشار این اثر توسط بنده صورت گرفته و با انتشارات «سرزمین نور» وابسته به اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان به زیور چاپ آراسته شده است.

در قسمتی از کتاب آمده است:

این روزهای آخری خیلی نگران بودم. هر لحظه استرس شنیدن آژیر قرمز و هدایت درست و به موقع بچه ها به سمت پناهگاه دست و دلم را می‌لرزاند. نیمه های شب از خواب پریدم، به نظرم می رسید که بهبهان را بمباران کرده اند. از پنجره نگاهی به بیرون می‌انداختم و با شنیدن صدای جیرجیرک‌ها و سیاهی یکدست و آرام پشت پنجره، تنفسم به حالت عادی برمی‌گشت.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها