به روز شده در: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۵
سردار دقیقی مطرح کرد؛
مشاور عالی فرمانده کل سپاه در دیدار محمد فتحی مدیرعامل کانون فرهنگیان شاهد و ایثارگران روحیه جهادی، انقلابی و خستگی‌ناپذیری را لازمه کار در حوزه دفاع مقدس دانست.
کد خبر: ۳۶۶۹۳۶
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷ - 23October 2019

به گزارش گروه حماسه و جهدا دفاع‌پرس، محمد فتحی مدیرعامل کانون فرهنگیان شاهد و ایثارگران به همراه محمد ترکاشوند سرپرست معاونت اجرایی و هادی بلالی سرپرست روابط عمومی و ارتباطات کانون طی نشستی با سردار سرتیپ پاسدار حسین دقیقی مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

در ابتدای این نشست مدیرعامل کانون فرهنگیان شاهد و ایثارگران ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت‌ها و اهداف کانون بیان کرد و اظهار داشت: این کانون تمام ظرفیت و توانایی خود را در جهت حفظ و نهادینه کردن فرهنگ گرانبهای ایثار و شهادت با توان قدرت بکار خواهد گرفت.

فتحی در ادامه بیان کرد: این کانون، اولین کانون در حوزه آموزش و پرورش بعد از گذشت ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی با مجوز رسمی وزارت کشور، همزمان با گام دوم انقلاب است که فرزندان شهداء، جانبازان، ایثارگران و فرهنگیان کشور می‌توانند در این کانون عضو بوده و میراث داران این نظام و مرزبوم باشند.

مدیرعامل کانون فرهنگیان شاهد و ایثارگران در ادامه گفت: این کانون با توجه به ظرفیت‌های موجود می‌تواند در زمینه‌های مختلف از جمله فرهنگی و اجتماعی، تسهیلات بانکی، جذب و توسعه سرمایه انسانی، برنامه ریزی و توسعه سرمایه‌گذاری، آموزشی و پژوهشی، آسیب‌های اجتماعی و مشاوره خانواده، رسانه و فضای مجازی، تولیدات سمعی و بصری و … فعالیت و پیشرفت کند.

سردار حسین دقیقی ضمن ابراز خرسندی و تشکر از تاسیس و تشکیل این کانون اظهار کرد: مردم‌نهاد بودن این کانون با وجود فرزندان شهدا و ایثاگران و از خانواده فرهنگیان یک حرکت ارزشمند و انقلابی است.

وی افزود: قشر فرهنگی و معلمین نقش ممتاز و بی نظیری در شکل گیری انقلاب و پیروزی دفاع مقدس ایفا کردند و معلمان نیز به عنوان قشری از جامعه در کنار دیگر اقشار در عرصه دفاع مقدس نقش‌آفرینی کردند و نه فقط در کلاس درس، بلکه در صحنه نبرد و زندگی، درس عملی از خودگذشتگی و ایثار دادند.

دقیقی افزود: بسیاری از فرماندهان دفاع مقدس از اقشار فرهنگی و معلم بودند که با قلم علم و ایمان و رشادت در مقاطع مختلف جنگ تحمیلی کار فرماندهی و مدیریت را عهده دار بودند. نقش دانش آموزان در دوران هشت سال دفاع مقدس نیز مثال زدنی بوده و خیل عظیم شهدای دانش آموز خود گواه بر این موضوع است که جوانان این خاک با حضور در سنگر مقاومت و ایثار الگویی ناب برای قشر نوجوان و جوان در حال حاضر به شمار می‌روند.

مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه گفت: ولایی بودن کانون یکی از ارکان انقلابی و جهادی این مجموعه است، که در زمان دفاع مقدس نیز حضرت امام خمینی (ره) رهبری و هدایتگر این انقلاب و دفاع مقدس بود.

سردار دقیقی روحیه جهادی، انقلابی و خستگی ناپذیر را لازمه کار در این عرصه مقدس و ارزشمند دانست و حضور در این عرصه‌ها را توفیقی از جانب خداوند بیان کرد.

سردار سرتیپ پاسدار حسین دقیقی مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان نشست به عضویت کانون فرهنگیان شاهد و ایثاگران در آمد.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار