به روز شده در: ۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۰
یکی از احزاب مسیحی لبنان در سومین روز از اعتراض‌ها علیه افزایش مالیات و فساد در ارکان حکومتی لبنان، جدایی خود را از دولت ائتلافی این کشور اعلام کرد.
کد خبر: ۳۶۶۷۷۵
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۱ - 20October 2019

استعفای 4 وزیر دولت ائتلافی لبنانبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، روز شنبه معترضان در لبنان با طرح شکایاتی خواستار تغییر و تحولی فراگیر در نظام سیاسی لبنان شدند.

در همین راستا، یکی از احزاب مسیحی لبنان موسوم به حزب «نیروهای لبنانی»- که از متحدان سنتی «سعدحریری» نخست وزیر لبنان بشمار می‌رود- اعلام کرد که از دولت ائتلافی این کشور خارج می‌شود.

در پی اعلام این کناره‌گیری، چهار تن از وزرای حزب مذکور از سمت خود در کابینه ائتلافی سعد حریری استعفا دادند.

در همین ارتباط، «سمیر  جعجع» رئیس حزب نیروهای لبنانی اظهار داشت: «ما متقاعد شدیم که دولت در برداشتن گام‌های ضروری جهت برون رفت از این موقعیت ناتوان است».

این در حالی است که سعد حریری به کابینه ائتلافی خود تا شامگاه دوشنبه مهلت داده است که طرح اصلاحات را با هدف کمک به وضعیت مالی نامساعد دولت و تضمین دریافت کمک‌های اقتصادی از اهداکنندگان ارائه کند.

«کامیل ابوسلیمان» وزیر کار مستعفی دولت لبنان مدت کوتاهی پس از  اعلام کناره گیری خود به خبرگزاری الجزیره گفت که اعضای این حزب «اعتقاد خود را به توانایی دولت برای اِعمال تغییر و رفع مشکل از دست داده‌اند.»

گفتنی است که از ابتدای روز شنبه معترضان در مرکز شهر بیروت با سردادن شعارهایی که از رنج و تألم ناشی از تدابیر ریاضتی دولت و زیرساختهای ضعیف در لبنان حکایت داشت، خواهان اعمال تغییر و تحولی فراگیر در نظام سیاسی لبنان شدند.

انتهای پیام/421

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها