به روز شده در: ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
سرپرست مهندسی و امور یادمان‌ها دفاع مقدس استان یزد خبر داد؛
«حمیدرضا شاکر» از آغاز عملیات اجرایی موزه آرایی مرکز فرهنگی دفاع مقدس یزد خبر داد و گفت: این موزه شامل 4 گالری، عمارت خورشید، رمپ و ورودی موزه، سالن آمفی تئاتر، چهار طاقی و نمازخانه است.
کد خبر: ۳۶۶۷۷۰
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۶ - 20October 2019

«حمیدرضا شاکر» سرپرست مهندسی و امور یادمان ها دفاع مقدس استان یزد در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس در یزد، با اشاره به آغاز عملیات اجرایی موزه آرایی مرکز فرهنگی دفاع مقدس یزد اظهار داشت: مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس یزد در زمینی به متراژ 19 هزار و 500 متر مربع احداث شده است که شامل محوطه یک هزار و 650 متر مربع، ساختمان اداری 2 هزار 800 متر مربع و ساختمان موزه 3 هزار  و 750 متر مربع است.

وی افزود: مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان یزد شامل 4 گالری، عمارت خورشید، رمپ و ورودی موزه، سالن آمفی تئاتر، چهار طاقی و نماز خانه است.

شاکر با بیان اتمام طراحی و آغاز اجرای موزه آرایی ادامه داد: عمارت خورشید متشکل از ارائه اسامی 3 هزار و 800 شهید معظم استان با استفاده از یکی از اصیل ترین هنرهای ایرانی اسلامی به صورت سیاه مشق است که یکی از بزرگترین آثار هنری سیاه مشق بر روی بوم در کل کشور محسوب می شود.

سرپرست مهندسی و امور یادمان‌ها دفاع مقدس یزد همچنین از آغاز اجرای موزه آرایی رمپ و گالری یک خبر داد و عنوان کرد: در رمپ تصاویر شهدای معظم استان با استفاده از تکنیک آینه مقرنس که یکی از هنرهای اصیل ایرانی اسلامی است، به تصویر کشیده می شود و گالری یک نیز مقاومت مبتنی بر ایمان سال‌های ابتدایی دفاع مقدس که مبتنی بر آیه 2 و 3 سوره طلاق است را بیان می کند.

وی با بیان اینکه گالری 2 و 3 و 4 طراحی شده، یادآور شد: برای آغاز اجرای موزه آرایی این سه گالری نیاز به تامین اعتبار است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها