به روز شده در: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
طالبان:
سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفت: محتوای توافق این گروه با آمریکا بویژه در رابطه با خروج نیروهای خارجی مشخص است و کسانی که این توافق را نمی‌خواهند بوضوح از گفت‌وگو فرار می‌کنند.
کد خبر: ۳۶۶۵۱۹
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱ - 17October 2019

محتوای توافقنامه قطر مشخص است/ آمریکا از گفت‌وگو فرار می‌کندبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در واکنش به اظهارات دبیرکل ناتو مبنی بر ضرورت عقب‌نشینی از مواضعش بر سر میز مذاکره تصریح کرد که در توافقنامه‌ای که آمریکا و طالبان پس از گفت‌وگوهای طولانی به آن رسیدند برای خواست تمامی طرف‌ها پاسخ وجود دارد و محتوای این توافق بویژه در رابطه با خروج نیروهای خارجی از افغانستان بسیار واضح است.

شاهین در توئیتی نوشت که در این توافقنامه مواردی چون خروج کامل نیروهای خارجی از افغانستان، استفاده نشدن خاک افغانستان علیه آمریکا و متحدانش و کاهش خشونت‌ها بحث شده است و کسانی که خواستار این توافق نیستند واضح است که از گفت‌گو فرار می‌کنند.

سخنگوی طالبان چند روز پیش نیز به «نیوز 18» گفته بود که پیش از لغو مذاکرات توسط ترامپ گفت‌وگو درباره توافق صلح به اتمام رسیده بود و درصورت انعقاد توافقنامه اکنون در افغانستان آتش‌بس برقرار بود.

«ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو در نشست اخیر سران این سازمان گفته بود که برای رسیدن به توافق سیاسی در افغانستان طالبان باید بر سر میز مذاکره برای مصالحه تمایل واقعی تمایل نشان دهد و ادامه داد که در حال حاضر طالبان به جای توقف خشونت‌ها حملاتش را تشدید کرده و خواستار گرفتن تضمین معتبر از طالبان برای ایجاد توافق شده بود.

استولتنبرگ همچنین در حالی بر ادامه حضور نیروهای خارجی در افغانستان با هدف "برقراری شرایط صلح" تاکید کرد که طالبان همواره خاطر نشان کرده که خواستار خروج همه نیروهای آمریکایی از افغانستان است و تا زمان خروج این نیروها به جنگ ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها