به روز شده در: ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱
رئیس مرکز نظارت و ارزیابی صدا و سیما نتیجه بررسی برنامه‌های مختلف رادیو ایران در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و ... را اعلام کرد.
کد خبر: ۳۶۶۴۴۳
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵ - 16October 2019

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «علی بخشی‌زاده» رئیس مرکز نظارت و ارزیابی صدا و سیما پس از ارزیابی ویژه برنامه‌های محرم این شبکه رادیویی در بازه زمانی 10 تا 20 شهریور 1398 مطابق با اول تا یازدهم محرم 1441 برنامه‌های «فرهنگ مردم»، «گلبانگ» و«باغ ارغوان» را در گروه فرهنگ و ادب موفق ارزیابی کرد.

این انتخاب به خاطر پخش نغمه‌های آیینی، موسیقی‌های مناسبتی و آداب و رسوم عزاداری در مناطق مختلف کشور، و توجه به دانش‌افزایی در زمینه موسیقی‌های اصیل عاشورایی، این برنامه ها را موفق ارزیابی کرد.

فرهنگ مردم به تهیه کنندگی زهرا فقیه میرزایی و اجرای شمسی فضل الهی و محمد محسن رفیعی جمعه‌ها ساعت 21:30 از رادیو ایران پخش می‌شود.

همچنین برنامه گلبانگ به تهیه کنندگی ندا حاجی اسماعیلی و اجرای مریم نشیبا شنبه تا پنج شنبه ساعت 15:00 از رادیو ایران پخش می شود.

شایان ذکر است برنامه باغ‌ارغوان در روزهای مناسبتی، جایگزین گلبانگ می شود. این برنامه با نگاهی مذهبی، اتحاد ملی با موسیقی‌ها و نواهای آیینی را برقرارمی کند.

همچنین ویژه برنامه «عشق است و آتش وخون» از گروه اجتماعی در بازنمایی آموزه های عاشورایی در زندگی امروز موفق ارزیابی شد.

طرح موضوعات مناسب و زیبا در کنار گفتگوی صمیمانه با میهمانان و تنوع و ضرباهنگ مناسب را از دلایل این موفقیت ذکر کرد.

تلاش برای معرفت افزایی با استفاده از کارشناسان مسلط و پاسخ‌های جامع و اقناع کننده از دیگر جنبه‌های ارزنده این ویژه برنامه در این گزارش دانسته است.

ویژه برنامه «عشق است و آتش و خون» به تهیه کنندگی زهرا قائدی و گویندگی بتول نجفی و حامد نجم الهدی از 7 تا 11 محرم امسال از رادیو ایران تقدیم شنوندگان شد.

«نمودار»، برنامه ای کاربردی و متناسب با نیاز مخاطب برنامه‌ی نمودار کاری از گروه دانش و اقتصاد به تهیه کنندگی خانم عاطفه بنایی، اجرای خانم ایمان ساکی و همچنین کارشناس- مجری آقای طلیمی می باشد. این برنامه مجله ای اقتصادی است که دارای بخش های متنوعِ خبری، اطلاع‌رسانی و آموزشی با رویکرد تبیینی-انتقادی می باشد . نمودار همه روزه از ساعت 10:20 صبح به مدت 40 دقیقه روی آنتن می رود و در ماه محرم به موضوعاتِ متناسب با حال و هوای اجتماعی-اقتصادی از جمله توزیع کالاهای اساسی، ویژه ی هیئت ها و دسته جات در ماه محرم، پرداخته بود که از سوی آقای بخشی زاده، رئیس مرکز نظارت و ارزیابی سازمان صدا و سیما، حاوی نکات سودمند، کاربردی و مرتبط با نیاز مخاطبان ارزیابی شده است.

«سیاره آبی» تنها برنامه تخصصی محیط زیست

برنامه ی «سیاره آبی» کاری از گروه دانش و اقتصاد رادیو ایران به تهیه کنندگی خانم سیما پاتیمار و گویندگی خانم لیلا صفری می باشد که با هدف حفظ و صیانت از محیط زیست هر روز ساعت15:40 به مدت 20 دقیقه از شبکه ی ایران، روی آنتن می رود. این برنامه دارای بخش های متنوعِ خبری، اطلاع رسانی و آموزشی با رویکرد تبیینی-انتقادی می باشد. برنامه ی سیاره ی آبی در ماه محرم به موضوعاتِ متناسب با حال و هوای این ماه شریف از جمله آثار سوء بهداشتی ظروف یکبار مصرف بر انسان و محیط زیست، ترویج استفاده از ظروف قابل بازگشت به طبیعت و همچنین ظروف چینی و شیشه ای پرداخته بود.

«بهتر است بدانیم» و آگاهی بخشی در زمینه‌ی ایمنی

برنامه ی «بهتر است بدانیم» کاری از گروه دانش و اقتصاد رادیو ایران به تهیه کنندگی آقای حسن بنایی و گویندگی خانم زهرا رحیمی می باشد که با هدف آگاه بخشی در زمینه ی ایمنی، سوانح طبیعی و انسانی در روزهای پنجشنبه ساعت 13:30 به مدت 25 دقیقه از شبکه ی ایران، روی آنتن می رود. این برنامه دارای بخش های متنوعِ خبری، اطلاع رسانی و آموزشی با رویکرد آموزشی-اطلاع رسانی می‌باشد. برنامه ی «بهتر است بدانیم» در ماه شریف محرم به موضوعاتِ متناسب با حال و هوای محرم از جمله، ارتقای ایمنی تکایا و چادرها و خطراتی که در این مکان ها عزاداران را تهدید می کند، پرداخته بود.

«اینجا کربلاست»

در برنامه روز عاشورای «اینجا کربلاست» به موضوع ویژگی نماز حسینی و نمازگزار حسینی اختصاص داشت.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها