به روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۰
وزیر دفاع ترکیه می‌گوید که نیروهای «ی.پ.گ»، یک زندان محل نگهداری عناصر داعش را در شمال سوریه تخلیه کرده‌اند.
کد خبر: ۳۶۶۲۸۴
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶ - 15October 2019

ادعای ترکیه درباره تخلیه زندان داعشی‌ها توسط کُردهابه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، حلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه مدعی شد که نیروهای «ی.پ.گ» کرد سوریه، زندانی از داعشی‌های حبس‌شده را در منطقه‌ای از سوریه که محل انجام عملیات نظامی ترکیه است، تخلیه کردند و زندانیان آنجا ربوده شده بودند.

براساس گزارش خبرگزاری «رویترز»، وی افزود: «همانطور که می‌دانید، مسئله زندان در موضوع داعش وجود دارد. ما قصد داریم تا نهایت تلاش خود را در رابطه با این زندانیان به کار گیریم. با این حال تنها یک زندان در منطقه ما وجود داشت و آن یک زندان داعشی است.»

وزیر دفاع ترکیه تصریح کرد: زمانی که ما به آنجا (زندان داعشی‌ها) رفتیم، دیدیم که این (زندان) توسط نیروهای «ی پ گ» تخلیه شده و تروریست‌های داعشی از آنجا ربوده شده بودند. ما اینها را از روی عکس و فیلم‌ها و صحبت با همتایانمان متوجه شدیم و این کار را ادامه خواهیم داد.»

آکار به تعداد زندانیان اشاره‌ای نکرد و حتی در خصوص اینکه چه کسی این زندانیان را ربوده و به کجا برده است، توضیحی نداد. از طرفی «ی پ گ» نیز در این خصوص اظهارنظری نکرده است.

این در حالی است که رئیس‌جمهور روسیه هشدار داده بود که عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه می‌تواند، باعث فرار داعشی‌ها از زندان‌های تحت کنترل کُردها شود و مطمئن نیست که ترکیه بتواند اوضاع را تحت کنترل نگه دارد.

انتهای پیام/421

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها