به روز شده در: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۶
رئیس مؤسسه آموزش عالی فردوس:
هاشم جلیلی گفت: علی­‌رغم تهاجم فرهنگی استکبار و بهره‎گیری دشمنان از ابزار رسانه برای هجمه علیه جوانان کشورمان، اما جوانان ایران اسلامی با حضور پررنگ خود در پیاده‌­روی اربعین و اردوی راهیان نور نشان دادند که از اعتقادات دینی و مبانی ارزشی انقلاب اسلامی دست بر نداشته و در پایبندی به این اصول ثابت قدم هستند.
کد خبر: ۳۶۶۱۷۷
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳ - 14October 2019

به گزارش خبرنگار دفاع‌­پرس از مشهد، جلسه ستاد اجرایی اولین جشنواره استانی فیلم دفاع مقدس با عنوان «کهربا» با حضور سردار سرتیپ دوم پاسدار «حسینعلی یوسفعلی‌­زاده» مدیر‌کل حفظ آثار و نشر ارزش­‌های دفاع مقدس خراسان رضوی و «هاشم جلیلی» رئیس مؤسسه آموزش عالی فردوس امروز در سالن جلسات این مؤسسه برگزار شد.

جلیلی در این نشست اظهار داشت: برگزاری جشنواره‌­هایی همچون کهربا فرصتی را فراهم می‌­آورد تا نسل امروز با دفاع مقدس و حماسه آفرینی‌­های ایثارگران، رزمندگان و شهدا بیشتر آشنا شوند.

وی افزود: علی­‌رغم تهاجم فرهنگی استکبار و بهره‎گیری دشمنان از ابزار رسانه برای هجمه علیه جوانان کشورمان، اما جوانان ایران اسلامی با حضور پررنگ خود در پیاده‌­روی اربعین و اردوی راهیان نور نشان دادند که از اعتقادات دینی و مبانی ارزشی انقلاب اسلامی دست بر نداشته و در پایبندی به آنها ثابت قدم هستند.

جلیلی ادامه داد: با گذشت 31 سال از پایان جنگ، اما دفاع مقدس هنوز ادامه دارد و مردم میهن اسلامی‌­مان در حوزه­‌های مختلفی همچون فرهنگ و اقتصاد در مقابل جنگ دشمن ایستادگی می‌­کنند.

این مسئول گفت: در خصوص دفاع مقدس در حوزه فیلم آثار فاخری تولید شده که اثرات سازنده‌­ای بر جامعه داشته که امیدواریم این کار تداوم داشته باشد.

سردار یوسفعلی­‌زاده نیز در این جلسه اظهار داشت: دفاع مقدس با حداقل امکانات اداره شد و افتخارات زیادی را برای انقلاب اسلامی آفرید. این جشنواره نیز که از نگاه هنر به دفاع مقدس می­‌پردازد از این قاعده مستثنی نیست، بر همین اساس امور اجرایی این جشنواره را باید با حداقل­‌ها آغاز کنید تا نتیجه حداکثری حاصل شود.

وی افزود: با استقبالی که از جشنواره استانی فیلم دفاع مقدس صورت گرفته آثار پراکنده‌­ای که در سطح جامعه وجود داشته تجمیع شده، لذا این جشنواره به بخش عمده‌­ای از اهداف خود دست پیدا کرده است که نشان از تعامل بین مجموعه­‌های فرهنگی دارد.

این مسئول با بیان اینکه استان خراسان رضوی این ظرفیت را دارد تا از جشنواره «کهربا» حمایت کند خاطرنشان کرد: در جامعه افراد با ذائقه­‌های مختلف وجود دارند. هم آمادگی‌­ها بالا است و هم دشمنی‌­ها پایان نپذیرفته است، لذا باید با توکل بر خدا و استعانت از شهدا، کارهای اجرایی جشنواره کهربا با حداقل­‌ها دنبال شود تا شاهد پیشرفت آن باشیم.

وی گفت: جشنواره کهربا نه اولین و نه آخرین جشنواره است بلکه آغازی است که پایان ندارد و فتح بابی است تا در بستر زمان این حرکت فرهنگی دنبال شود.  

در ابتدای این نشست «جواد فرهنگ­‌نژاد» مدیر هنری و امور سینمایی اداره‌­کل حفظ آثار و نشر ارزش­‌های دفاع مقدس خراسان رضوی بیان داشت: به دلیل اینکه در حوزه فیلم با موضوع دفاع مقدس اقدامات جدی در استان انجام نشده بود و از طرفی از آثار هنرمندانی که در این حوزه تولیداتی داشتند حمایتی صورت نگرفته بود، برگزاری جشنواره «کهربا» فرصتی را فراهم آورد تا هنرمندان در سطوح مختلف در فراخوان این جشنواره شرکت کنند.

وی افزود: در این جشنواره به دنبال جریان­‌سازی فرهنگی و هنری دفاع مقدس در بین دانش‌­آموزان و دانشجویان بودیم، بر همین اساس بخش دانش‌­آموزی و دانشجویی با قالب تولید فیلم‌های موبایلی 100 ثانیه و کوتاه با حمایت اداره‌کل آموزش و پرورش استان به بخش‌­های جشنواره افزوده شد که امیدواریم محصلان و دانشگاهیان حضور چشمگیری در این جشنواره داشته باشند.

فرهنگ­‌نژاد در پایان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت دبیرخانه جشنواره کهربا گفت: در اولین جشنواره فلیم و عکس دفاع مقدس استان پنج هزار 200 قطعه عکس، 501 فیلم و 75 فیلمنامه به دبیرخانه جشنواره واصل شده که بعد از انتخاب آثار، داوری آثار انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار