به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۷
مهدی جعفری:
کارگردان فیلم «۲۳ نفر» درخصوص ویژگی‌های این اثر گفت: فیلم در عین حال که روایتی از سه دهه پیش است، ولی این داستان خاص و خیلی از داستان‌های دوران جنگ، از این نظر شنیدنی‌اند که می‌توانند برای نسل امروز و فردا، نکانی را در دل خود داشته باشند.
کد خبر: ۳۶۵۲۴۲
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷ - 06October 2019

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، نخستین روز از «هفته فیلم کودک»، با نمایش فیلم «۲۳ نفر» به کارگردانی مهدی جعفری در سالن زنده‌یاد عباس کیارستمی بنیاد سینمایی فارابی آغاز شد.

مهدی جعفری، کارگردان فیلم سینمایی «۲۳نفر» پیش از آغاز نمایش این فیلم در «هفته فیلم کودک» اظهار داشت: فیلم «۲۳نفر» تلاش گروهی من و دوستان نازنینی است که کنار من بودند. از آقای فرآورده گرفته تا دیگر همکاران خوبم که پس از سال‌ها پیگیری بالاخره سال گذشته به نتیجه رسید و ساخته شد و همه همدلانه در آن کار کردند.

فیلم «۲۳ نفر» بدون نصیحت، بیشتر بر ذهن نوجوان اثر می‌گذارد

وی گفت: «۲۳ نفر» روایتی از قهرمانان نوجوانی است که با همه احوالات نوجوانی، شیطنت‌ها، رشد عقل و آگاهی، خودسری‌ها و نافرمانی کردن یا نکردن‌ها و این که چگونه می‌تواند مقاومت خود را در شرایط سخت نشان بدهد و... تصویر شده‌اند. فیلم در عین حال که روایتی از سه دهه پیش است، ولی این داستان خاص و خیلی از داستان‌های دوران جنگ، از این نظر شنیدنی‌اند که می‌توانند برای نسل امروز و فردا، نکانی را در دل خود داشته باشند. نکاتی که ما سعی می‌کنیم، برای انتقال آنها، از مستقیم‌گویی و نصیحت‌کردن‌ پرهیز کنیم تا روایت فیلم، بر ناخودآگاه مخاطب اثرگذار باشد.

جعفری در ادامه تصریح کرد: تلاش ما بر این بود که اشکالات رایج چنین فیلم‌هایی را تکرار نکنیم؛ یعنی جای مانیفست دادن و تلاش برای ارائه نصیحت و پیام، واقع‌گرایانه و جذاب، یک رویداد واقعی را نشان بدهیم، اما بتوانیم به زبان سینما، بر ذهن مخاطب، اثر بگذاریم.

فیلم «۲۳ نفر» بدون نصیحت، بیشتر بر ذهن نوجوان اثر می‌گذارد

مجتبی فرآورده تهیه‌کننده فیلم سینمایی «۲۳ نفر» نیز گفت: فیلم «۲۳ نفر» نمایشی از مردم امروز سرزمین ما در ۲۷ سال پیش است و ویژگی‌ فیلم، توجه به این نکته است که نوجوانان دیروز، چگونه برای عزت می‌جنگیدند و مقاومت می‌کردند.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها