به روز شده در: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
امام جمعه کرمانشاه:
آیت‌الله «مصطفی علما» گفت: فلسفه وجودی سپاه از انقلاب اسلامی نشأت گرفته و سپاه با مردم عجین است و دنیا را به حیرت‌آورده همچنین در عرصه‌های فرهنگی و اقتصادی نیز توانسته نقش‌آفرینی کند.
کد خبر: ۳۶۵۰۰۷
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷ - 04October 2019

فلسفه وجودی سپاه از انقلاب نشات گرفته استبه گزارش دفاع‌پرس از کرمانشاه، آیت‌الله «مصطفی علما» امام جمعه کرمانشاه، امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر، اظهار داشت: تقوا مصونیت می‌آورد و عبور از دوراهی‌های زندگی تنها با تقوا امکان‌پذیر خواهد بود.

وی با اشاره به مناسبت‌های هفته‌ی آینده، خاطرنشان کرد: ۱۲ مهرماه سالروز هجرت امام خمینی (ره) از عراق به کویت است که کویت مانع شد و به ایشان پناهندگی نداد.

آیت‌الله «مصطفی علما» با بیان اینکه ۱۳ مهرماه روز نیروی انتظامی است، افزود: نیروی انتظامی حافظ آرامش و امنیت کشور است و در گرو رشادت‌های آن‌ها، کشور به این امنیت رسیده است؛ البته معدود افرادی از نیروی انتظامی هستند که نارضایتی‌هایی را در بین مردم ایجاد کرده‌اند.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اینکه ششم صفر سالروز شهادت حضرت رقیه (س) است، گفت: شانزدهم مهر به عنوان سالروز بمباران شیمیایی «سومار» در سال ۱۳۶۶ و نهم صفر سالروز وفات «سلمان فارسی» از صحابه پیامبر (ص) است که ایشان او را از اهل بیت خود می‌دانستند.

وی عنوان کرد: دهم صفر سالروز شهادت «عمار یاسر» است که در جنگ «صفین» به شهادت رسید؛ وی با وجود کهولت سن از ولایت دفاع می‌کرد بر همین مبنا رهبر انقلاب اسلامی نیز در سخنرانی‌های خود بار‌ها فرمودند: «این عمار».

آیت‌الله «مصطفی علما» با اشاره به دیدار پاسداران انقلاب اسلامی با فرمانده کل قوا، گفت: معظم‌له در این دیدار، سپاه را نهادی پرافتخار و رشد یافته در طی ۴۰ ساله انقلاب دانستند که در اوج حوادث و هیجانات بزرگ انقلاب ولادت یافته است.

وی با بیان اینکه فلسفه وجودی سپاه از انقلاب اسلامی نشات گرفته است، گفت: سپاه با مردم عجین و دنیا را به حیرت آورده است؛ همچنین در عرصه‌های فرهنگی و اقتصادی نیز توانسته نقش‌آفرینی کند.

آیت‌الله «مصطفی علما» افزود: همچنین انقلاب اسلامی در این دیدار به شکست سیاست فشار حداکثری آمریکا اشاره کردند؛ در حالی که آن‌ها بدترین تحریم‌ها را بر ما اعمال کردند؛ البته به مردم سخت گذشت؛ اما گذشت و در نهایت آن‌ها ناکام ماندند.

وی خاطرنشان کرد: معظم‌له خطاب به مسئولین هسته‌ای نیز فرمودند: مسئولان باید با جدیت و قاطعیت تا رسیدن به نتیجه مطلوب به کاهش تعهدات برجامی خود ادامه دهند.

امام جمعه کرمانشاه گفت: به فرموده رهبر انقلاب اسلامی، اگر آمریکا به تعهدات خود عمل نکند ما در مقابل، سیاست کاهش تعهدات برجامی را در پیش خواهیم گرفت؛ همچنین ایشان خطاب به دولت‌مردان،خواستار بهبود معیشت مردم تا سطح مطلوب شدند.

وی گفت: به فرموده رهبر انقلاب اسلامی، مردم و مسئولان باید نگاه به داخل داشته باشند؛ زیرا کشور ایران دارای ظرفیت‌های زیادی است.

آیت‌الله علما با تاکید بر اینکه همگی باید پای کار باشیم و برای بهبود معیشت مردم تلاش کنیم، خاطرنشان کرد: اگرچه دولت‌مردان ادعا می‌کنند که ارزش پول ملی ۴۰ درصد تقویت شده است؛ این افزایش ارزش پول باید در سفره‌های مردم نمودار شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار