به روز شده در: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۴
امام جمعه تبریز:
حجت‌الاسلام «سید محمدعلی آل‌هاشم» گفت: شعر و شاعر انقلاب باید پایبند به مبانی انقلاب اسلامی باشد و اشعارش دردی از ملت را علاج کند.
کد خبر: ۳۶۴۸۹۳
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹ - 03October 2019

به گزارش دفاع‌پرس حجت‌الاسلام والمسلمین «سید محمدعلی آل‌هاشم» شامگاه چهارشنبه در دیدار شعرای شرکت کننده در کنگره شعر محرم با بیان اینکه پدیده شعر از معجزات آفرینش است، اظهار داشت: اینکه کسی قادر است یک نفر صور ذهنی خود در قالب کلمات پر مغز به مخاطب منتقل کند پدیده بزرگ از خلقت است.

وی افزود: همه انواع شعر یک ثروت ملی هستند و این ثروت زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که دردی از ملت را علاج کند.

امام جمعه تبریز با اشاره شعر سرائی شعرا قبل از انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: در آن زمان شعری علاج درد مردم باشد کم نبود اما زیاد هم‌ نبود ولی بعد از انقلاب شعرا خودشان را نشان دادند.

وی ادامه داد: شعرای سنی و شیعه خصوصا جوانان بعداز انقلاب شکوفا شدند و در یک تعریف شعر انقلاب بر محور تاریخ و وقایع متولد شد.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه تاریخ محور بودن و واقع گرا بودن تعریف جامع بر شعر انقلاب است، گفت: این تعریف بر اساس اتفاقات سال ۵۷ و انقلاب اسلامی در همه اشعار به منصه ظهور رسید.

وی ویژگی شعر انقلاب را مبتنی بودن به گفتمان انقلاب دانست و عنوان کرد: شعر و شاعر انقلاب باید پایبند به مبانی انقلاب اسلامی باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تقدیر از شعرا و دست اندرکاران کنگره شعر محرم خاطرنشان کرد: گاهی یک شعر از ساعت‌ها سخنرانی اثرگذارتر است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها