به روز شده در: ۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۰
سعید محمد در مجمع فرماندهان سپاه:
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) اجرا و تکمیل ۲ هزار و ۱۶۰ پروژه سازندگی و عمرانی در کشور را از دستاورد‌های این قرارگاه با وجود تحریم‌های دشمن توصیف کرد و گفت: قرارگاه خاتم در پیشانی جنگ اقتصادی دشمن قرار دارد.
کد خبر: ۳۶۴۶۷۰
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱ - 01October 2019

قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در پیشانی جنگ اقتصادی دشمن قرار داردبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، «سعید محمد» فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) صبح امروز (سه‌شنبه) در بیست و سومین مجمع سراسری فرماندهان و مسئولین سپاه با بیان اینکه امروز دشمن با ناامیدی از اتخاذ رویکرد نظامی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی، فشار اقتصادی و معیشت و زندگی مردم را هدف قرار داده است، اظهار داشت: شاهد هستیم که دشمن با تشکیل کارگروه خاص تحریم در وزارت خزانه‌داری آمریکا جنگ اقتصادی تمام‌عیاری را علیه ملت ایران به راه انداخته است.

وی جلوگیری از خام‌فروشی و عدم وابستگی به نفت، نگاه به درون و ظرفیت‌های بومی، توسعه صنایع و معاون و کشاورزی را از توصیه‌های مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی به مسئولان عنوان و تصریح کرد: تحول در حوزه اقتصادی و مقابله با تحریم‌های دشمن نیازمند برخورداری از روحیه جهادی و انقلابی است و سپاه با رسالت پاسداری از انقلاب اسلامی وصیانت از امنیت و آرامش ملت ایران در این عرصه مورد تهدید دشمن به ایفای نقش مؤثر می‌پردازد.

محمد با تاکید بر اینکه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در پیشانی جنگ اقتصادی با دشمن قرار دارد، گفت: این قرارگاه با روحیه جهادی و انقلابی و رصد گلوگاه‌های کشور و بن‌بست شکنی در زمان تحریم‌ها نقش بسزایی در خنثی کردن توطئه‌های دشمن دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) با ۳۰ سال سابقه فعالیت در دوران بازسازی پس از جنگ تحمیلی و سپس در سازندگی و توسعه زیرساخت‌ها و انحصارشکنی و رقابت با شرکت‌های بزرگ بین المللی محکم و استوار گام برداشته و در ۳۰ سالگی خود الگوآفرینی در عرصه اقتصاد مقاومتی را در دستور کار قرار داده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) افزود: امروز قرارگاه مقتدرتر از هر زمان دیگر با هشت رده تخصصی و ۴۰ گروه و بکارگیری بدنه جامعه مهندسی و شرکت‌های خصوصی در مسیر عمران، آبادانی و سازندگی کشور مجاهدت و تلاش می‌کند.

وی در ادامه تاکید کرد: در شرایطی که دشمن توان و تمرکز خود را بر تحریم اقتصادی گذاشته است ما اجرای ۲۵۵ پروژه بزرگ فعال را در کشور دنبال می‌کنیم.

دکتر محمد تکمیل ۲ هزار و ۱۶۰ پروژه مهم کشور را از دستاورد‌های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) برشمرد و اظهار کرد: ما امروز در صنعت بنزین کشور نه‌تنها تحریم‌ها را بی اثر کرده‌ایم، بلکه با اجرای پالایشگاه میعانات گازی خلیج فارس به صادرکننده بنزین مبدل شده‌ایم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در پایان، اجرای شش فاز پارس جنوبی و تأمین ۲۰ درصد تولید گاز شیرین کشور، ۴۰ درصد پروژه‌های آزادراهی، ۴۸ درصد پروژه‌های مترو و ۲۸ درصد پروژه‌های راه آهن را از دستاورد‌های قرارگاه که با بکارگیری بخش خصوصی و پیمانکاران صورت گرفته است عنوان کرد و گفت: این قرارگاه همراه با اجرای پروژه‌های عمرانی و ملی بیش از ۱۰۰ هزار پروژه محرومیت‌زدایی را در نقاط محروم و کم‌برخوردار کشور در راستای کمک به هموطنان عزیز اجرا کرده است.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها