به روز شده در: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۱
معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان شمالی:
ولی‌الله حیاتی گفت: فرهنگ اربعین باعث تقویت، انسجام و یکپارچگی پیروان مکتب اهل بیت (ع) و مذاهب اسلامی می‌شود.
کد خبر: ۳۶۴۵۲۷
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰ - 30September 2019

موکب های اربعین خراسان شمالی در هر وعده 11 هزار غذای گرم توزیع می‌کنندبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از خراسان شمالی، «ولی‌الله حیاتی» معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان شمالی در جلسه ستاد هماهنگی اربعین حسینی اظهار داشت: در اربعین باید سه نکته را مورد توجه قرار دهیم اولین نکته‌ای که باید مورد توجه زائرین و خادمین قرار بگیرد اصل ترویج فرهنگ اربعین است.

وی افزود: فرهنگ اربعین باعث تقویت، انسجام و یکپارچگی پیروان مکتب اهل بیت (ع) و مذاهب اسلامی می‌شود.

حیاتی ادامه داد: بسیاری از افراد در تلاشند تا در جریان کنگره بزرگ اربعین، گسست شیعه و سنی و یا ایرانی و عربی و یا اربعین و حج را مطرح کنند بنابراین خیلی باید مراقبت کنیم که در معرض این چنین توطئه هایی که دشمن طراحی کرده است قرار نگیریم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان شمالی عنوان کرد: اربعین باید مبنای تقویت همگرایی ادیان الهی باشد، اربعین باید تاثیر مثبت و حضور حداکثری به عنوان یک فرصت جهان اسلام تلقی شود بنابراین رعایت حداکثری اخلاق اسلامی و آداب اربعینی در این سفر باید موردنظر قرار بگیرد.

وی دومین نکته مورد توجه زائرین و خادمین اربعین را اصل نظم و امنیت عنوان کرد و گفت: به طورکلی وقتی وارد کشوری می شویم باید قوانین و مقررات آن کشور را رعایت کنیم بنابراین برای ورود به کشور عراق لازم است زائرین با گذرنامه معتبر، اخذ بیمه نامه و ثبتنام در سامانه سماح وارد کشور عراق شوند.

حیاتی در ادامه مردم محور بودن اربعین را نکته سوم برای توجه زائرین و خادمین خواند و گفت: اربعین یک حرکت خودجوش و مردمی است و باید این حرکت مردمی را مدیریت کرد، چراکه این کنگره عظیم، زمینه ساز تمدن بزرگ اسلامی است و همچنان برقرار خواهد بود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان شمالی تعداد موکب های خراسان شمالی را هفت موکب اعلام کرد و گفت: چهار موکب دارای شناسنامه و رسمی هستند که دو موکب در کربلا، یک موکب در نجف و یک موکب در مرز مهران مستقر می شوند و سه موکب دیگر هنوز در سامانه ثبت مواکب ثبت نشده اند.

وی افزود: در این موکب ها، در هر وعده غذایی تعداد 11 هزار غذای گرم بین زائران توزیع می شود و تمهیدات لازم برای آن اندیشیده شده است و مواکب در مرز ایران از 13 لغایت 30 مهر و در عراق 16 لغایت 27 مهر مستقر خواهند شد.

حیاتی در پایان در خصوص حمل و نقل زائران اربعین اعلام کرد: در ایام اربعین حسینی هیچ‌گونه افزایش قیمتی در حمل و نقل زائران تا مرز نخواهیم داشت و انتظار می‌رود تعزیرات حکومتی، پایانه و حمل و نقل و همچنین صنعت و معدن نسبت به این موضوع نظارت داشته باشند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار