به روز شده در: ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۹
نماینده ولی‌فقیه در لرستان:
آیت الله سیداحمد میرعمادی دوران دفاع مقدس را یک دوره تحصیلی نظامی دانشگاهی کامل دانست و گفت: بُعد مقدس بودن این دفاع همیشه باید برجسته باشد.
کد خبر: ۳۶۳۵۱۴
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵ - 25September 2019

دوران دفاع‌مقدس یک دوره تحصیلی نظامی دانشگاهی کامل است

به گزارش دفاع‌پرس از خرم آباد، آیت الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان صبح امروز در دیدار با فرماندهان نظامی و انتظامی استان، با بیان اینکه قداست و جاودانگی از امتیازات ویژه دوران دفاع مقدس است، اظهار داشت: همچنان که کلمه مقدس را به کار می بریم، برای ما قداست دارد و جاودانه مانده است.

وی دوران دفاع مقدس را یک دوره تحصیلی نظامی دانشگاهی کامل دانست و افزود: بُعد مقدس بودن این دفاع همیشه باید برجسته باشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان واژهای ایمان و اخلاص اولین واژهای مقدس و ماندگار برشمرد که هر کجا جمع شوند قداست ایجاد می‌کنند و ادامه داد، ایمان و اخلاص رزمندگان دوران دفاع مقدس زبانزد بود و هر رزمنده ای که به جبهه می‌رفت خدا را باور داشت و برای خدا می‌رفت.

وی با بیان اینکه واژه شهادت یک واژه مقدس است، گفت: در شرع مقدس هم شهادت یک امر مقدسی است. نباید گمان کنیم دفاع مقدس فراموش می شود، هرگز دفاع مقدس فراموش نمی شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به انگیزه الهی برای دفاع در آن دوران هشت ساله گفت: هیچگونه انگیزه کشورگشایی، قدرت گرایی و دنیا طلبی در دفاع مقدس نبود.

امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه اگر عشق به شهادت در میان رزمندگان نبود، قداست و ماندگاری دفاع مقدس هم نبود، افزود: مسئله امدادهای غیبی بر هر لشکر و ملتی نازل شد آن نشانه حقانیت است و باعث قداست و ماندگاری است. مقصود از امداد غیبی کمک هایی است که در شرایط خاص صورت می گیرد و زمینه پیروزی را فراهم می کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: در ماجرای طبس خداوند متعال امداد خود را فرستاد و همین نشانه حقانیت ما و نشانه ذلت آمریکا بود. نزول امدادهای الهی نشانه حقانیت است.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه در جریان حمله اصحاب فیل به کعبه خداوند ابابیل را فرستاد و آن ها را نابود کرد، اظهار داشت: در برخی جنگ ها اتفاق افتاد که سپاه اسلام دشمنان را کم می دیدند، در خاطرات رزمندگان هست که تعداد افراد دشمن را کم می دیدند و احساس آرامش در دل مومنان بود. نترسیدن در جنگ عامل پیروزی است.

وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس خانواده ای داریم که چهار شهید تقدیم کرد، این ایثار آیا سابقه دارد؟ این ها قداست دارد، نباید این ها را فراموش کنیم، تصریح کرد: ایثار با مال، ایثار با جان و ایثار با اعتبار و آبرو را شاهد بودیم. افرادی بودند خودشان محتاج بودند اما می گفتند باید به جبهه کمک کنیم. این عوامل باعث پیروزی ما شد و دفاع را مقدس کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه فرزندان ایران اسلامی به شهدا و رزمندگان افتخار می کنند، افزود: صبر و مقاومت قداست دارد، امروز سربلندی ملت ایران به مقاومتش است، امروز دنیا مقاومت ملت ایران را مورد ستایش قرار می دهد.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب دو ابرقدرت شرق و غرب بود، انقلاب که پیروز شد ابرقدرت شرق از بین رفت و تجزیه شد، تک ابرقدرت در دنیا مطرح شد و تحلیل گران و خود آمریکایی ها گفتند این قرن، قرن آمریکا است، گفت: امروز خود اندیشمندان آمریکایی می گویند قرن آمریکا به پایان رسید و قرن اسلام ناب شروع شده است.

وی با بیان اینکه به واسطه مقاومت اسلامی، قرن آمریکا رو به زوال و نابودی است، تصریح کرد: باید فرهنگ جهاد و شهادت و مقاومت را حفظ و ترویج کنیم. ترویج هم به دست شماست مخصوصا فرماندهان نظامی و انتظامی. فرهنگ مقاومت را حفظ و ترویج کنید.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه باید خاطرات رزمندگان دفاع مقدس نوشته شود و به نسل حاضر و آینده منتقل شود، افزود: متولیان امر اقدام کنند و خاطرات را جمع آوری کنند. هیچ عنصری تاثیرگذارتر از کلام بااخلاص پدر و مادر شهدا نیست و هیچ خاطره ای تاثیرگذارتر از خاطرات رزمندگان دفاع مقدس نیست.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار