به روز شده در: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸
سرلشکر حسنی سعدی در گفت‌وگو با دفاع‌پرس:
جانشین فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا (ص) گفت: نیروهای مسلح امروز در اوج اقتدار قرار دارند و آماده پاسخگویی به تهدیدات هستند.
کد خبر: ۳۶۲۷۷۵
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۰ - 25September 2019

نیروهای مسلح در اوج اقتدار و آمادگی پاسخگوی تهدیدات هستندامیر سرلشکر «حسین حسنی سعدی» جانشین فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا (ص) در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، با اشاره به وضعیت کشور در بدو پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: ارتش جمهوری اسلامی در طول ۲۰ ماه نخست پس از پیروزی انقلاب که کشور با تهاجمات گسترده‌ای از سوی عناصر ضد انقلاب مواجه بود، توانست نقش مهمی را در جلوگیری از نفوذ این افراد و دفاع از کشور ایفا کند.

وی افزود: در آن دوران، عناصر ضد انقلاب به دنبال ایجاد ناامنی در مناطق مرزی کشور و به‌ویژه تسخیر پادگان‌ها در مناطق غربی و بخش‌هایی از شرق و جنوب کشور بودند و در این رابطه غائله‌های پاوه در کردستان و خلق عرب در خوزستان را به راه انداختند، که ارتش در همان دوران با وجود همه مشکلات و کم و کاستی‌هایی که داشت، با قدرت وارد عرصه شد و اجازه نفوذ به دشمنان نداد، نقشه‌هایشان را از بین برد و آن‌ها را از صحنه خارج کرد.

سرلشکر حسنی سعدی با بیان اینکه نقش ارتش در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی از روز نخست پیروزی انقلاب تا دوران دفاع مقدس قابل توجه و تأمل است، گفت: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی که ارتش در زمان جنگ و پیش از آن انجام داد، آموزش نیروهای مردمی و با انگیزه بود به طوری که دانشجویان دانشگاه‌های افسری ضمن حضور در مناطق درگیری به آموزش افراد نیز می‌پرداختند.

وی افزود: مهمترین درسی که از دوران دفاع مقدس می‌گیریم، این است که باید ارتش و نیروهای مسلحی مقتدر، توانا و در تراز انقلاب اسلامی داشته باشیم تا دشمنان فکر تجاوز را هم به مخیله خود راه ندهند.

جانشین فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا (ص) در خصوص توان نیروهای مسلح و جایگاه فعلی ایران در سطح منطقه گفت: امروز تهدیدات متعدی را از سوی دشمنان قسم‌خورده و مستکبران علیه ایران اسلامی شاهد هستیم، اما آن‌ها تاکنون جرأت تجاوز را نداشته‌اند و این بیانگر توانمندی نیروهای مسلح در پاسخ‌گویی به تهدیدات است. به‌حمدالله امروز نیروهای مسلح در اوج اقتدار و آمادگی قرار دارند.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار