به روز شده در: ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۸
مسئول نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس مازندران خبر داد؛
«گلی کهنسال» از اجرای طرح «معینه» به مناسبت هفته دفاع مقدس در مازندران خبر داد.  
کد خبر: ۳۶۲۷۱۱
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۲ - 21September 2019

اجرای طرح «معینه» در مازندران به مناسبت هفته دفاع مقدسبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از ساری، «گلی کهنسال کلکناری» مسئول نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس مازندران اظهار داشت: هشت سال دفاع مقدس به همراه خود برکات فراوانی را نصیب جامعه ساخت که از جمله آن می‌توان به حضور شیرزنان در عرصه‌های مختلف جنگ اشاره کرد.

وی افزود: بانوان با درک شرایط و موقعیت پیش آمده در دوران جنگ بر آن شدند نسبت به تکلیف و رسالتی که خداوند برای آنها تعیین کرده است گام بردارند.

این مسئول به ذکر فعالیت‌های زنان در دفاع مقدس پرداخت و گفت: کارکرد زنان در جنگ و دفاع و برقراری امنیت، امورات، تحریک و تشویق مردان، پرستاری، حفظ سنگرهای پشت جبهه و مقاومت محلی ختم نمی‌شود بلکه زنان همانند مردان در میادین نبرد حضور یافته و از خود اسطوره‌های مقاومت و شجاعت ساخته‌اند.

کهنسال ادامه داد: با گذشت 39 سال از زمان جنگ، پرداختن به نقش زنان در آن دوران تاریخی باید مورد توجه و تأکید قرار بگیرد.

وی هفته دفاع مقدس را فرصت مغتنمی برای پرداختن به نقش زن و دوران دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: مطمئن باشیم هرگونه هزینه مادی و معنوی برای بزرگداشت این ایام صورت گیرد، قطعا یک سرمایه‌گذاری مطمئن برای آینده کشور است.

دبیر کمیته بانوان ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس ضمن برشمردن برنامه‌های این کمیته اظهار داشت: برگزاری 47 نمایشگاه با موضوع دفاع مقدس، برگزاری بیش از 50 نشست هم اندیشی و تخصصی با موضوع نقش زن در دفاع مقدس، مدیریت بحران در جنگ، همایش با موضوع نقش زن در دفاع مقدس، برگزاری بیش از 40 برنامه با موضوع مقابله با آسیب‌های ماهواره‌ای، همایش سبک زندگی اسلامی، تجحلیل از زنان ایثارگر، اجرای طرح «معینه» با همکاری دانشگاه مازندران و بسیج جامعه زنان، دیدار با خانواده شهدا از جمله برنامه‌های این کمیته به شمار می‌آید.

وی ادامه داد: اجرای بیش از 20 طرح فرهنگی در کوی نیک‌نامان با محوریت شهدای محله، مسابقه قصه‌گویی و کاردستی و شعرخوانی با همکاری کانون  پرورش فکری کودکان و نوجوانان در کلیه شهرستانها، قصه‌گویی در مدارس دخترانه با موضوع دفاع مقدس و برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی با همکاری دانشگاه‌ها از دیگر برنامه‌های این کمیته به شمار می‌آید.

کهنسال با اشاره به برگزاری دو جلسه کمیته بانوان ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در استانداری، گفت: برگزاری همایش همسران فرماندهان لشکر 25 کربلا، دیدار با خانواده‌های شهدا و عطرافشانی گلزار شهدا سه برنامه متمرکز این کمیته به شمار می‌آید.

وی همچنین اعزام راویان دفاع مقدس به مدارس دخترانه، برگزاری مسابقان ورزشی تیراندازی و بسکتبال و بیش از 50 برنامه ورزشی با همکاری اداره کل ورزش و جوانان و به صدا درآوردن زنگ مقاومت با حضور خانواده‌های شهدا را از دیگر برنامه‌ها برشمرد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها