به روز شده در: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۰
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه نیرو‌های مسلح‌مان اعتبار غرب را از بین بردند، گفت: بزرگ‌ترین پیروزی نیرو‌های مسلح ما این است که از چهره پلید غرب که خود را تمدن می‌دانست پرده‌برداری کردند.
کد خبر: ۳۶۲۶۲۴
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰ - 21September 2019

نیروهای مسلح ما از چهره پلید غرب پرده برداری کردند/// چندبار تذکر داده شد نباید عکس خبر چیز اضافه داشته باشد/// عکس ساده بدون هیچ گونه لوگو استفاده کنید/////به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از بیرجند، حجت الاسلام «سید علیرضا عبادی» نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی صبح امروز در دیدار فرماندهان نظامی و انتظامی استان در آستانه هفته دفاع مقدس با اشاره به ساقط شدن پهباد آمریکایی اظهار داشت: کاری که شما نیروهای مسلح کردید و باعث شدید حتی خود کارشناسان و مردم کشورهای غربی نظرشان نسبت به دولتمردانشان عوض شود، با هنر و قلم انجام نمی شد و این کار مهم را شما نیروهای مسلح انجام دادید.

وی تصریح کرد: انقلاب و جامعه ما به هیچ نحو برنامه ای برای تجاوز و تعدی به هیچ ملتی، قومی و کشوری ندارد و مواضع ما در این چهل سال هم مشخص بوده است.

امام جمعه بیرجند تصریح کرد: از طرف دیگر ما هیچ ظلمی را از ناحیه هیچ ظالمی تحمل نمی کنیم و این بر اساس قانون اساسی ما است که منطبق بر قانون عقل، فطرت و انسان است.

عبادی با تاکید بر اینکه انقلاب ما اسلام ماست نه یک کلمه کم و نه کلمه زیاد، خاطرنشان کرد: انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی برای انسان شدن و انسان کامل شدن است.

وی با بیان اینکه دبیر اسبق سازمان ملل که بر بعدی هایش خیلی شرف داشت در یک سخنرانی در کشور اروپایی گفت که اگر اروپا خصمانه با انقلاب اسلامی ایران برخورد نمی کرد، غنای فرهنگی این انقلاب نه تنها خودشان را بلکه می توانست ضایعات فرهنگی اروپا را هم جبران کند، گفت: این حرف از روی انصاف است و یک حرف کارشناسی شده بود اما آنها ما را به حال خود نگذاشتند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: دیدیم که دنیا علیه ایران که پیش از این زیر سلطه بیگانه بود وارد جنگ شد.

عبادی ادامه داد: دنیایی که می گوییم نیروهای شوروی با قدرت جهنمی الحاد شرق روی سر ما ریختند، البته به فرموده امام شوروی را آمریکا فریب داده بود و از طرفی هم  کشورهای آلمان، فرانسه،  انگلیس با صهیونیسم بین الملل و مرتجعین منطقه غیر از حافظ اسد که در آن زمان قدرت چندانی هم نداشت ولی نجابت داشت و در حد مقدورات خودش همکار ما بود، همه علیه ما وارد جنگ شدند.

وی خاطرنشان کرد: دنیای شرق و غرب به ما حمله کرد این در حالی بود که در آن روزها از اشغالگران قدس به عنوان ارتش سوم یا چهارم دنیا از نظر قدرت تعبیر می شد و شعار آنها هم از نیل تا فرات بود و به وسیله دیوانه ای که به نام صدام که از مدت ها قبل کشورش تجهیز شده بود و برخوردار از 12 لشکر مکانیزه بود، همه به سر ما ریختند.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه شاید تعبیر آنها این بود که ایران یک لقمه بیشتر نیست و ظرف یک هفته تمامش می کنیم، افزود: ولی با همه اینها دنیا دید که پیروز این جنگ چه کسی شد.

عبادی با اشاره به دو جبهه نبرد نیروهای مسلح کشور تصریح کرد: در جبهه درگیرهایی فیزیکی و نظامی شما با مقاومت در ظرف این چهل سال چه در مواجهه مستقیم و چه در مبارزه غیرمستقیم همواره پیروز نبردها بودید.

وی اضافه کرد: در جنگهایی که در مرزهای اسلام چه در سوریه، چه عراق، چه لبنان و چه یمن و جاهای دیگر همیشه برگ برنده در دست نیروهای مسلح جمهوری اسلامی است.

امام جمعه بیرجند تاکید کرد: پیروزی هایی که شما به دست آوردید نه با قلم و نه با سلاح قابل ترسیم نیست چون خطر این جنگ بیشتر از خطر جنگ نظام بود چون  آنها به هرجا قصد حمله داشتند تمدن و تدین را در افکار عمومی جهان یدک می کشیدند و غربی و اروپایی می خواستند این جور تفهیم کنند که این یک تمدن است.

عبادی با بیان اینکه به فرموده امام خمینی (ره) ما در جنگ پرده برداری کردیم، خاطرنشان کرد: آمریکا آن زمان اگر می خواست به کشوری حمله کند کافی بود بگوید یک ناو جنگی از آمریکا به سمت آن کشور حرکت کرده، نرسیده حکومت آن کشور عوض می شد ولی امروز می بینید که مردم جهان درباره آمریکا چه تصوری دارند، این آمریکا که همان آمریکا است.

وی یادآور شد: این ضرر اقتصادی و نظامی و این پرده برداری از چهره واقعی آمریکا با تحمل رزمندگان و شما نیروی های مسلح حاصل شده است تا دنیا بداند این تمدن نیست بلکه بدترین نوع وحشی گری در میان انسان های کره زمین است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: آنچه که آنها را خلع سلاح می کند این است که شما ماسک ها را برداشتید و چهره های وحشی و آدم کش و ستمگر آنها را رو کردید، آن پیروزی ای که شما به دست آوردید این است که یک غرب بی اعتباردر دنیا ساختید به طوری که خودشان هم از خودشان بدشان می آید.

عبادی ادامه داد: آن اسرائیلی که روزی به عنوان قدرت نظامی سوم یا چهارم جهان بود الان اطرافش را دیوار کرده و وقتی رهبر فرزانه لبنان یک جمله می گوید مرزبانان و نیروهای مسلح آنها فرار می کنند و به جای خود آدمک نصب می کنند.

وی تصریح کرد: از طرف دیگر آن شوروی که به عنوان یک قدرت جهنمی ضد دین بود حالا تبدیل شده به کشور روسیه که در کنار جمهوری اسلامی قرار دارد یا آن عراقی که زیر بار صدامیان و به نوکری اجانب ظالمانه به ما حمله کرد و ابزار بیگانه شد امروز به عنوان یک عراق تنومند با قامت استوار می گوید که آمریکایی ها باید منطقه را ترک کنند.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه آنهایی که به عنوان خادم الحرمین با مکر و پشتوانه آمریکا و انگلیس و فرانسه به فقیرترین ترین کشور عربی یعنی یمن حمله کردند و به جان مردم یمن افتادند و تصور می کردند ظرف یکی دو هفته کار این کشور را تمام کنن، امروز کارشان به کجا رسیده که همن گاو شیرده  شیرهایش دارد تمام می شود و هم ادعای دروغین آنها برملا شده وبه رسوایی کشیده شده اند و آنهایی که با او همراهی کردند دارند او را ترک می کنند.

عبادی با اشاره به اینکه دیپلمات اماراتی می گوید تاریخ به دو بخش تقسیم می شود یک بخش قبل از ساقط شدن پهپاد آمریکایی و بخش دوم تاریخ بعد از سرنگونی پهپاد آمریکایی گفت: خود آنها به این مهم پی برده اند که کسانی که فکر می کردند برای ماندن باید به قدرت آمریکا وصل باشند حالا دیگر فهمیده اند آمریکا نمی تواند از خودش هم دفاع کند چه برسد به اینکه بتواند این کشورها را حفظ کند.

وی گفت: امروز در آستانه هفته دفاع مقدس و نیز در آستانه اربعین حسینی غنای معنوی شما اینجاست که چه در داخل و چه خارج و چه در بعد انسانی و چه اسلامی وقتی مشکلی برای جامعه پیش می آید مثلا در سیل و زلزله یا در محرومیت هایی که حاصل ندانم کارهایی عده ای است این نیروهای مسلح جمهوری اسلامی هستند که به صورت چندمنظوره وارد میدان می شوند و گره های مردم را باز می کنند.

امام جمعه بیرجند گفت: محبوبیت امروز شما تنها یک محبوبیت ظاهری نیست بلکه حاکی از محبوبیت شما در پیشگاه خدا است و این منحصر به داخل ایران نیست بلکه ملت های دیگر نیز به شما عشق می ورزند و شما را منجی انسان ها در برابر این وحشی های بدتر از مغول می بینند.

عبادی تصریح کرد: محبوبیت امروز نیروهای مسلح نتیجه 40 سال دفاع است، لذا کار شما در مقابل ذلت هایی است که کسانی با تسلیم شدن در مقابل دشمنان همه هستی خود را هزینه کرده اند و اکنون هیچ ندارند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها