به روز شده در: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸
آیین‌نامه اجرایی ماده واحده قانون بودجه درباره پرداخت کمک معیشت به جانبازان و آزادگان فاقد شغل و درآمد که در هیات وزیران به تصویب رسید، ابلاغ شد.
کد خبر: ۳۶۰۵۲۸
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰ - 03September 2019

به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، آیین نامه اجرایی بند (ب) تبصره (۱۷) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور در خصوص پرداخت کمک معیشت به جانبازان و آزادگان فاقد شغل و درآمد که در جلسه شش شهریور ۱۳۹۸ هیات وزیران به تصویب رسید، ابلاغ شد.

هیات وزیران بنیاد شهید و امور ایثارگران را موظف کرد، به جانبازان و آزادگان غیرحالت اشتغال معسر فاقد درآمد که براساس قوانین نیروهای مسلح مشمول دریافت حقوق وظیفه نمی ‌باشند، تا زمانی که فاقد شغل و درآمد باشند، ماهانه کمک معیشت معادل حداقل حقوق کارکنان دولت پرداخت کند.

براساس این تصمیم، بنیاد می‌بایست، نسبت به اتخاذ تصمیم درباره کمک معیشت مشمولین این آیین نامه بر اساس اولویت درصد جانبازی، شرایط سنی، بیماران صعب العلاج و معلولین دارای محدودیت های جسمی حرکتی و ضایعات غیر جانبازی که با تایید کمیسیون پزشکی قادر به کار نمی باشند ، ظرف سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این آیین نامه اقدام نماید.

جانبازان و آزادگانی که دارای اموال قابل بهره برداری برای اشتغال و یا کسب درآمد باشند یا از صندوقهای بیمه و بازنشستگی یا مستمری استفاده می‌کنند و یا بانوان جانباز و آزاده ای که از همسر خود نفقه دریافت می‌کنند مشمول این آیین نامه نخواهند شد.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار