به روز شده در: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۶
امیرعبداللهیان در دیدار اساتید دانشگاه های لبنان:
دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل پاسخ مقاومت به تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی را مرحله جدید تحرکات مقاومت در حفظ امنیت لبنان و منطقه دانست.
کد خبر: ۳۶۰۳۹۳
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۰ - 02September 2019

پاسخ به تجاوزات اخیر صهیونیست ها مرحله جدید تحرکات مقاومت استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، هیأتی از اساتید دانشگاه‌های لبنان با امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار پاسخ مقاومت به تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی را مرحله جدید تحرکات مقاومت در حفظ امنیت لبنان و منطقه خواند و در قبال تجاوزات رژیم صهیونیستی اظهار داشت: نگاه جمهوری اسلامی ایران به لبنان نگاهی همه جانبه است.

وی ضمن تاکید بر نقش و جایگاه لبنان در تحولات منطقه افزود: بی تردید تقویت ثبات و امنیت در لبنان کمک به امنیت در تحولات منطقه‌ای و جهانی خواهد بود و جمهوری اسلامی ایران با قدرت از ثبات و امنیت لبنان و منطقه حمایت خواهد کرد.

امیرعبداللهیان گفت: محور مقاومت سهم شایانی در کمک به امنیت منطقه‌ای جهانی در مبارزه موثر با تروریسم و صهیونیسم داشته است و همواره سدی بازدارنده در مقابل تجاوزات رژیم اشغالگر قدس بوده است.

امیرعبداللهیان در ادامه این دیدار به تشریح تحولات منطقه پرداخت و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از تقویت روند ثبات و آرامش در منطقه قویاً حمایت می کند.

وی به مواضع کشورهایی همچون آمریکا و عربستان در منطقه و تحولات پیش رو در لبنان اشاره و ابراز داشت: رفتار غیر سازنده آمریکا و عربستان با توجه به تحولات منطقه و به ویژه تحولات در کشورهای عربی همچون یمن و سوریه غیر سازنده بوده است.

امیرعبداللهیان تغییر سیاست عربستان نسبت به کشورهای عربی را خواستار شد و ابراز داشت: ریاض باید خود را از طرح‌های رژیم صهیونیستی در تهاجم به کشورهای عربی دور سازد و به عنوان یک کشور مهم در منطقه رویکرد سازنده‌ای در قبال کشورهای عربی و اسلامی اتخاذ کند.

وی همچنین متذکر شد: تهران به حمایت‌های خود در مسیر پیشرفت لبنان و رفتار آحاد مردم در تعامل با همه گروه‌های سیاسی، دینی و ملی در این کشور و در همکاری کامل با دولت این کشور ادامه خواهد داد.

در این دیدار اساتید دانشگاهی لبنان نیز ضمن قدردانی از حمایت دولت و ملت ایران از مردم لبنان در شرایط مختلف تصریح کردند که پیروزی‌های مکرر محور مقاومت در سوریه و لبنان مرهون حمایت های جمهوری اسلامی ایران است.

آنان به اهمیت همکاری‌ها در توسعه و گسترش مناسبات دو کشور تاکید داشته و پشتیبانی همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت لبنان در عرصه جهانی را حائز اهمیت دانستند و افزودند: ضمن ابلاغ سلام گرم به مقام معظم رهبری و قدردانی از حمایت‌های مؤثر ایشان در کمک به لبنان و امنیت و پیشرفت منطقه، انتظار داریم با توجه به دستاوردهای شگفت آور علمی در ایران همکاری های علمی، فناوری ایران را بیش از پیش در لبنان شاهد باشیم.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار