به روز شده در: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۰
دفتر جنبش أمل لبنان در تهران به مناسبت چهل‌ و یکمین سال ربوده شدن امام موسی صدر بیانیه‌ای صادر کرد.
کد خبر: ۳۶۰۰۴۲
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱ - 31August 2019

بیانیه دفتر جنبش «أمل» لبنان در تهران به مناسبت چهل‌ویکمین سال ربوده شدن امام موسی صدربه گزارش گروه بین الملل دفاع‌پرس، در بیانیه دفتر جنبش أمل لبنان آمده است: «نهم شهریور 1357، یعنی درست چهل و یک سال پیش، حاکم لیبی رهبر ایرانی‌تبار شیعیان لبنان و دو همراهش را ربود. باری، حادثه‌ای در نوع خود شگفت و باورنکردنی. از همان زمان در ایران و لبنان تلاش‌ها برای آزادکردن آنان آغاز شد. در این 41 سال انواع پیگیری‌های سیاسی و امنیتی و قضایی صورت گرفته است، اما باید اذعان کنیم که همه این تلاش‌ها، امامِ مقاومت را از بند نرهانیده است و این یعنی این تلاش‌ها به هر دلیلی کافی و متناسب با جنایت روی داده نبوده است.

امروز بر اساس شواهد و قرائن ما همچنان معتقدیم که امام موسی صدر زنده است و امامِ محرومان امروز از آزادی محروم است. امام صدر خود در دوره حضورش در لبنان همیشه مدافع آزادی بود و برای آزادیِ حتی مخالفانش از پای نمی‌نشست. اینک این ماییم که باید همه همت خود را برای آزادی او به کار بگیریم و هیچ بهانه‌ای برای به ثمر نرسیدن این تلاش‌ها پذیرفته نیست.

بر این اساس، باید با رویکردی جدید تا فرصت از کف نرفته است، او و همراهانش را از بند برهانیم. ما از مسئولان جمهوری اسلامی ایران انتظار داریم و می‌خواهیم که با اقتدار همیشگی خود چنان پیگیر این موضوع باشند که هرچه زودتر امام موسی صدر را در میان خود ببینیم. آمین.»

خاطرنشان می‌شود امام موسی صدر رهبر جنبش امل لبنان، در سوم شهریور 1357 و در آخرین مرحله از سفر دوره‌ای خود به برخی کشورهای عربی، بنابر دعوت رسمی‌ معمر قذافی به کشور لیبی وارد و در روز 9 شهریور در آنجا ربوده شد. سفری که گرچه در مورد آن مطالب زیادی مطرح شده، اما همچنان پر از راز بزرگ سرنوشت نامعلوم اوست، سفری که از امام موسی صدر آرمانی برای دنیای اسلام به بلندای آرمان فلسطین ساخت.

انتهای پیام/ 411

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها