به روز شده در: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۸
محسن کاظمی در گفت‌وگو با دفاع‌پرس:
یک نویسنده و پژوهشگر تاریخ معاصر مطالعه کتاب «نقاشی قهوه‌خانه» را توصیه کرد و گفت: «نقاشی قهوه‌خانه» از سایر کتاب‌هایی که تاکنون نوشته‌ام یک سر و گردن بالاتر است و به همه علاقه‌مندان به ادبیات و تاریخ توصیه می‌کنم حتماً این کتاب را مطالعه کنند.
کد خبر: ۳۵۹۳۲۵
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵ - 26August 2019

محسن کاظمی نویسنده و پژوهشگر تاریخ معاصر در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، به اهمیت مطالعه کتاب «نقاشی قهوه خانه» اشاره کرد و اظهار داشت: «نقاشی قهوه خانه» از سایر کتاب‌هایی که تاکنون نوشته‌ام یک سر و گردن بالاتر است و به همه علاقه‌مندان به ادبیات و تاریخ توصیه می‌کنم حتماً این کتاب را مطالعه کنند.

کتاب «نقاشی قهوه‌خانه» نوشته محسن کاظمی به بیان خاطرات کاظم دارابی دانشجو و تاجر ایرانی مقیم آلمان و از متهمان اصلی حادثه تروریستی رستوران میکونوس یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های تاریخ قضائی آلمان در شهریور 1371 می‌پردازد که منجر به کشته شدن تعدادی از رهبران حزب دموکرات کردستان ایران شد.

از زمان وقوع حادثه میکونوس تا امروز، افراد، گروه‌ها و جریان‌های سیاسی هریک از زاویه دید خود به ماجرا نگریسته‌اند، و هریک نقش خود بر دیوار میکونوس زدند. اما تا امروز دارابی امکان و فرصتی نداشته که نقد و نگاه خود را در معرض داوری بگذارد.

او به عنوان یکی از متهمان اصلی این واقعه حق دارد آنچه را که دیده، شنیده، خوانده و متحمل شده است بر روی دیوار میکونوس رسم کند. بنابراین این کتاب پرده‌ای است از نگاره‌ها و نقش‌های مختلف، که نقال آن کاظم دارابی است، که هم نقش‌پرده خود می‌زند، هم نقال و پرده‌خوان دیگر نقش‌هاست.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار