به روز شده در: ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۱
ایرج افشاری اصل در گفت‌وگو با دفاع‌پرس:
عضو شورای انتشارات «هنر دفاع» گفت: ششمین مجموعه نمایشنامه‌های دفاع مقدس در 30 عنوان تا پایان سال جاری منتشر خواهد شد.
کد خبر: ۳۵۹۱۰۵
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۵ - 25August 2019

انتشار 30 عنوان نمایشنامه دفاع مقدسی تا پایان سال«ایرج افشاری اصل» عضو شورای انتشارات «هنر دفاع» در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع‌پرس در خصوص تازه‌های نشر «هنر دفاع» اظهار داشت: 30 عنوان نمایشنامه با موضوع و مضمون دفاع مقدس تا اسفند سال جاری منتشر و در دسترس علاقه‌مندان به هنر نمایش قرار خواهد گرفت. امسال نیز مانند سال‌های گذشته این مجموعه نمایش‌ها از طریق بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به مراکز استان‌ها ارسال خواهد شد تا به مرحله اجرا برسند.

وی در ادامه گفت: این مجموعه نمایشنامه که ششمین دوره از این مجموعه است، توسط شورای کارشناسی متشکل از «مهرداد رایانی مخصوص»، «محسن سلیمانی فارسانی» و بنده در حال بررسی است. تا کنون 15 عنوان از آن مراحل فنی را طی کرده و 15 عنوان دیگر در مرحله خوانش و تصمیم‌گیری نهایی است که آنها نیز تا بعد از مطالعه و تایید وارد مرحله فنی و در نهایت انتشار قرار خواهند گرفت.

افشاری اصل در خصوص نویسندگان دوره ششم نمایشنامه‌های هنر دفاع بیان داشت: «عبدالرحیم شماسی»، «مهرداد رایانی مخصوص»، «رضا بیات»، «علی کوچکی»، «چیترا نادری»، «آرمین ره‌بین»، «مهدی نصیری»، «محسن عظیمی»، «مهدی معبودی»، «معصومه جمهوری» و تعدادی دیگر از نمایشنامه نویسان با ما همکاری خواهند داشت که در صورت قطعی شدن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

عضو شورای انتشارات «هنر دفاع» در خصوص موضوع‌های نمایشنامه‌های دوره ششم توضیح داد: پنج عنوان نمایشنامه دفاع مقدسی برای گروه سنی کودک و نوجوان، همچنین چند عنوان نیز در خصوص جبهه مقامت و مدافعان حرم منتشر خواهد شد. طبق روال سنوات گذشته این آثار به مراکز استان‌ها ارسال می‌شود. متاسفانه به دلیل گرانی کاغذ که چند برابر سال گذشته است تیراژ کتاب پایین آمده است اما سعی شده به کیفیت آن خللی وارد نشود. مهم برای ما این است که انتشار نمایشنامه‌ها تداوم داشته باشد.       

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار