به روز شده در: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۷
امیر صباحی فرد:
فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در حاشیه رونمایی از سامانه پدافند هوایی باور ۳۷۳ گفت: این سامانه حاصل باور جوانان این مرز و بوم است و در میدان رزم عملکرد بسیار برتری نسبت به نمونه‌های خارجی دارد.
کد خبر: ۳۵۸۹۰۴
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳ - 22August 2019

سامانه باور ۳۷۳ عملکرد برتری نسبت به نمونه‌های خارجی داردبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در مراسم رونمایی سامانه ارتفاع بلند باور ۳۷۳ اظهار داشت: سامانه باور ۳۷۳ محصول تلاش مشترک کارکنان جوان نیروی پدافند هوایی ارتش، کارشناسان متعهد وزارت دفاع و مجموعه‌های دانشگاهی و شرکت‌های دانش بنیان است و در میدان رزم برتری بسیار بیشتری نسبت به نمونه‌های خارجی دارد.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با اشاره به توانایی‌های این سامانه تصریح کرد:سامانه باور ۳۷۳ توانایی شناسایی همزمان ۳۰۰ هدف و اولویت بندی ۱۰۰ هدف را دارد و می‌تواند به صورت همزمان با شش هدف درگیر شود که این توانایی قابل افزایش است.

وی تاکید کرد: با دست یابی به فن آوری طراحی و تولید این سامانه، امروز پدافند هوایی به هیچ کشوری وابستگی ندارد و نیاز‌های تجهیزاتی خود را به صورت کامل در داخل کشور تامین می‌کند.

امیر صباحی فرد افزود: سامانه باور ۳۷۳ قابلیت درگیری با انواع هواپیما‌های پنهان‌کار، موشک‌های کروز و بالستیک را دارد و مخصوص شرایط جغرافیایی کشور طراحی شده است و توانایی دارد تا به پس از درگیری با دشمن به سرعت جابجا شود.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش تاکید کرد: یکی از مهمترین ویژگی‌های این سامانه ایجاد شرایط ابهام برای دشمن است چراکه اطلاعات این سامانه در داخل کشور است و دشمن نمی‌تواند تصور کند که با چه چیزی مواجه خواهد شد.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها