به روز شده در: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۲
سلطانی‌فر:
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه مقام معظم رهبری توجه ویژه‌ای به حوزه ورزش دارند، گفت: تعداد زیادی از پروژه‌های ورزشی در کشور با عنایت و حمایت‌های مقام معظم رهبری انجام می‌شود.
کد خبر: ۳۵۸۹۰۳
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶ - 22August 2019

تعداد زیادی از پروژه‌های ورزشی با حمایت‌ مقام معظم رهبری انجام می‌شودبه گزارش دفاع‌پرس از ساری، «مسعود سلطانی‌فر» وزیر ورزش و جوانان پیش از ظهر امروز در آیین افتتاحیه ورزشگاه شهدای نوشهر با بیان اینکه مقام معظم رهبری توجه ویژه‌ای به حوزه ورزش دارند، اظهار داشت: تعداد زیادی از پروژه‌های ورزشی در کشور با عنایت و حمایت‌های مقام معظم رهبری انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در طول یکسال گذشته مقام معظم رهبری چندین برای موفقیت‎های ورزشی ورزشکاران، پیام داده‌اند و آنان را به حضور پذیرفته‌اند، گفت: پروژه ورزشگاه شهدای نوشهر با اعتبار ۱۷۰ میلیارد ریالی به بهره‌برداری رسیده است.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه سال قبل موفقیت چشمگیری در جام جهانی فوتبال داشتیم، گفت: در مسابقات جهانی، پارآسیایی و غیره موفقیت‌هایی کسب کردیم و دو تیم استقلال و پرسپول به توفیق‌هایی دست یافتند.

سلطانی‌فر با بیان اینکه اولین بار شطرنج‌باز ۱۲ ساله جزو شطرنج‌بازان جهان قرار گرفت و توفیق‌های زیادی در حوزه ورزش کسب کردیم، گفت: امیدواریم بتوانیم بیشترین تعداد سهمیه المیپک ۲۰۲۰ را کسب کنیم که بزرگترین آوردگاه قهرمانان جهان به شمار می‌رود.

وزیر ورزش و جوانان گفت: همه تلاش این است که سهمیه بیشتری برای المپیک ۲۰۲۰ که در ترکیه برگزار می‌شود کسب کنیم.

سلطانی‌فر با اظهار اینکه مازندران یکی از قطب‌های بزرگ ورزش به شمار می‌رود، گفت: جویبار قطب کشتی جهان به شمار می‌رود و در کشتی فرنگی، والیبال، رشته رزمی مازندران حرف‌هایی برای گفتن دارد.

وی گفت: تیم والیبال با وجود اینکه رتبه پنجم را در مرحله دوم را کسب کرد اما والیبال ایران جزو والیبال‌های رده بالای جهان است و در وزنه‌برداری، بسکتبال و غیره نیز شمار زیادی از ورزشکاران ملی، مازندرانی هستند.

وزیر ورزش و جوانان شمار پروژه های در دست اجرا در مازندران را ۹۰ طرح بیان کرد و گفت: سالن بزرگ شش هزار نفره ماهفروجک ساری، سالن ورزشی جویبار، پیست دوچرخه‌سواری و غیره از جمله پروژه‌ها است.

وی با اظهار اینکه مازندران دارای یک تیم با نام نساجی در لیگ برتر است، گفت: مازندران زمانی دو تیم در لیگ برتر بود و این نشان می‌دهد که مازندران نیازمند توجه ویژه است.

جهانگیری اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه‌های ورزشی مازندران را بیش از ۲۱۰ میلیارد تومان بیان کرد و گفت: ۱۱ سالن شش هزار نفره نیمه کاره در کشور وجود دارد و تا پایان سال سه پروژه تکمیل می‌شود و تا پایان دولت تمام این پروژه پایان می‌رسد.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: ۱۶ تیم لیگ برتری که اوقات فراغت ۵۰ میلیون نفر را پر می‌کنند سالانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد تومان هزینه دارند و ورزش در واقع ارزانترین راه برای غنی سازی اوقاف فراغت است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار