به روز شده در: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۰
پیام وزیر فرهنگ به سى و دومین جشنواره بین المللى فیلم کودک؛
سیدعباس صالحى در آستانه برگزارى سى و دومین جشنواره بین‌المللى فیلم‌هاى کودکان و نوجوانان با انتشار پیامى براى موفقیت این رویداد مهم سینمایى ابراز امیدوارى کرد.
کد خبر: ۳۵۸۵۷۱
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷ - 19August 2019

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، سیدعباس صالحى وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامى در آستانه آغاز سى‌ودومین جشنواره بین‌المللى فیلم‌هاى کودکان و نوجوانان در قالب پیامى با ابراز امیدوارى براى شادى روزافزون کودکان سرزمین، از انتخاب شعار «رویاى کودکان سیل‌زده را بسازیم» براى این دوره از جشنواره، تقدیر کرد.

متن پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامى به شرح ذیل است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

تحولات پرشتاب جهان امروز، زندگی انسان را در ابعاد گوناگون از جمله حوزه فرهنگ دستخوش تغییر کرده است. در این میان کودکان و نوجوانان، با بهرهگیری از فناوری‌های نوین شکلگیری نسلی فهیم، پرسشگر و تحول‌خواه را نوید می‌دهند.

سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان با درک این واقعیت گریزناپذیر، گام‌هایی نو در این مسیر برداشته و با بهرهگیری از نسیم تغییرات، هوایی تازه برای پروانه‌های جشنواره به ارمغان آورده است.

تحول در ساختار جشنواره، ایجاد بخش‌های روزآمد و تغییر نگاه به سینما از جزیر‌های مستقل به بخشی از صنعت تصویر بیانگر بینش دقیق و تیزهوشی هنرمندانه سینماگران متعهد کشورمان است که بی تردید دستاورد‌های ارزشمندی برای کودکان این مرزو بوم و پیام پرطنینی از جنس صلح و نوع دوستی و معنویت برای جهان خواهد داشت.

در شرایطی که بیش از هر زمان دیگری نیازمند انسجام و وحدت هستیم، اکران همزمان فیلم‌های جشنواره در سراسر کشور موجب خرسندی است و نمایش آثار راهیافته به جشنواره در مناطق سیل زده و کودکان آسیب دیده ناشی از این حادثه تلخ، با شعار شیرین «رویای کودکان سیل زده را بسازیم» جای تقدیر فراوان دارد.

تقارن آغاز این رویداد را با ایام عید غدیر خم، که دوستی با کودکان و حمایت و توجه به حقوق آنان در سیره امام علی (ع) موج میزند، به فال نیک گرفته و با قدردانی از دبیر سختکوش و دستاندرکاران پرتلاش این رویداد اثربخش و همچنین مسئولان و اهالی فرهنگ مدار و هنرپرور شهر اصفهان، امیدوارم شاهد برگزاری موفق جشنواره و توش‌های ارزشمند برای نسل‌های آینده باشیم. از خداوند متعال نشاط و شادی روزافزون برای فرزندان سرزمینم و عزت و سربلندی ایران اسلامی را آرزومندم.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار