به روز شده در: ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۵
رئیس‌جمهور بر توسعه روابط با بولیوی در همه زمینه‌ها تاکید کرد و گفت: منطقه ما و آمریکای لاتین همواره با مشکلاتی مواجه بوده‌اند که ریشه این مشکلات مداخله و سودجویی قدرت‌های بزرگ است.
کد خبر: ۳۵۸۳۸۳
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳ - 18August 2019

به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور امروز، هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید دولت چند ملیتی بولیوی در تهران، اظهار داشت: ملت بولیوی یک ملت انقلابی است که برای استقلال خود همواره تلاش کرده و در برابر قدرت‌های بزرگ سر فرود نیاورده‌اند.

روحانی تصریح کرد: اعتقاد قلبی ما این است هر ملتی برای منافع خود در برابر تجاوزگران ایستادگی کند، پیروز خواهد شد و تاریخ نیز گواه این است.

رئیس جمهور با بیان اینکه ایران و بولیوی به عنوان دو کشور انقلابی، اهداف راهبردی داشته و در مجامع بین المللی مواضع مشترک دارند، تاکید کرد: دو کشور برای تحقق اهداف خود در کنار هم بوده و خواهند بود.

روحانی ابراز امیدواری کرد که در دوران ماموریت سفیر جدید بولیوی در تهران روابط دو کشوردر زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بیش از پیش توسعه یابد و سرمایه گذاران و تجار دو طرف به هم نزدیک‌تر شوند.

خانم «رومینا گوادالوپه پرز راموس» سفیر جدید بولیوی در تهران نیز ضمن تقدیم استوارنامه خود به رئیس جمهور ایران و ابلاغ سلام گرم «اوو مورالس» رئیس جمهور کشورش به دولت و مردم ایران، تلاش برای توسعه بیش از پیش روابط دو کشور را ماموریت ویژه خود در تهران عنوان کرد.

وی با بیان اینکه ایران و بولیوی نقاط مشترک فراوانی دارند، افزود: انقلاب‌های مردمی دو کشور و رهبران برخاسته از قلوب مردم، موقعیت ویژه جغرافیایی در منطقه و همچنین برخورداری از منابع بزرگ نفت و گاز از ویژگی‌های مشترک دو کشور است.

سفیر جدید بولیوی در ادامه حمایت از برنامه هسته‌ای ایران را موضع قاطع بولیوی اعلام کرد و گفت: تهران و لاپاز هر دو بدنبال مقابله با سیاست‌های یکجانبه گرایی آمریکا و مسابقه تسلیحاتی این کشور در منطقه هستند و ما از استقلال و دموکراسی کشور‌های هم حمایت می‌کنیم.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها