به روز شده در: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۵
حجت الاسلام شهیدی در جمع آزادگان:
رئیس بنیاد شهید با اشاره به سربلندی و عزت اسرا گفت: امروز در بین آزادگان چهار هزار نفر با مدرک دکترا داریم.
کد خبر: ۳۵۸۲۲۳
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵ - 17August 2019

۴ هزار آزاده با مدرک دکترا/ اسرا در دست سربازان عراقی مرگ بر صدام می‌گفتندبه گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، حجت الاسلام سید محمدعلی شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در کنگره ملی الماس‌های درخشان که پیش از ظهر امروز شنبه ۲۶ مرداد برگزار شد اظهار داشت: آزادگان بعد سال‌ها اسارت و درد و رنج آزاد شدند، آن‌ها برای ما بزرگ و عزیز هستند. ۲۶ مرداد روزی است که آزادگان به کشور بازگشتند و مقام معظم رهبری فرمود روز آزادگی انسان های شجاع و مومنی است که برای دفاع از انقلاب و ارزش‌های والای آن سال‌ها اسارت کشیدند و در چنگال اسارت دشمن سرود آزادی سر دادند و اسارتگاه‌های خود را به دانشگاه بدل کردند. آن‌ها تا آخرین گلوله جنگیدند و ۹۰ درصد آن‌ها مجروح بودند که به اسارت درآمدند.

وی افزود: تعدادی از اسرا حافظ قرآن شدند کلاس‌های معنوی در اسارت داشتند‌ و سفیرانی بودند که برنامه‌های عراق را بهم ریختند.

شهیدی با اشاره به تاثیر خاطرات آزادگان گفت: ما ۴۲ هزار و ۸۷۹ آزاده داریم که ۳۶ هزار نفر آن‌ها رزمنده بودند.
۲۴ هزار نفر این رزمنده‌ها از چشم صلیب سرخ پنهان بودند. ۴۵۰ نفر در اردوگاه‌ها شهید شدند مثل شهید تندگویان وزیر نفت دولت جمهوری اسلامی ایران. هزار افسر و خلبان زندانی بودند، آخرین آن‌ها حسین لشکری بود که اسارتش ۱۸ سال طول کشید و ۱۲ سال در سلول زندانی بود و سال ۷۷ آزاد شد و در سال ۸۸ به خاطر شدت جراحات و سختی دوران اسارت به شهادت رسید.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان کرد: اسرای ما از همه اقلیت‌های مذهبی شامل یهودی مسیحی زرتشتی و مسلمان شیعه و اهل سنت بودند. این نشان دهنده اتحاد و یکپارچی در جنگ است.

وی با اشاره به نقش مرحوم ابوترابی فرد گفت: هر زمان اسرا او را می‌دیدند امید و قوت قلوت می‌گرفتند. در برنامه‌های معنوی نقش بسزایی داشت.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: تعدادی از اسرا در اسارت درس خواندند و بعد آزادی ادامه تحصیل دادند. امروز در بین آزادگان چهار هزار نفر با مدرک دکترا داریم.

شهیدی در پایان گفت: اسرای عراقی زمان اسارت دست بر روی سر تسلیم می‌شدند و گاها مرگ بر صدام می‌گفتند. اما اسرای ما از دست سربازان عراقی مرگ بر صدام می‌گفتند. آزادگان ما شجاع و دلیر بودند.

انتهای پیام/ ۱۴۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار